Sleduj nás

Khamzat Chimaev: Lidé mě nemají rádi kvůli přátelství s Kadyrovem, přitom je to frajer

Khamzat Chimaev: Lidé mě nemají rádi kvůli přátelství s Kadyrovem, přitom je to frajerFoto: UFC

Málokterý člověk se může pochlubit, že s vůdcem své země vychází tak dobře jako Khamzat Chimaev.

„Borz“ je jedním z nejvíce perspektivních MMA bojovníků současnosti, jemuž i Dana White předurčuje ohromnou budoucnost. Sám Khamzat ještě nepoznal hořkost porážky a všude hlásí, jak si jako první člověk v celé historii UFC podrobí rovnou tři hmotnostní kategorie.

Vyhlídky to jsou velké, nicméně potenciál tu je. Jediné, co Chimaevovi kazí jméno, jsou jeho občasná prohlášení a nadále pak přátelství s lídrem autonomní Čečenské republiky Ramzanem Kadyrovem. Toto spojenectví mnoho fanoušků, jež jsou rozlezlí po všech koutech světa, odsuzuje. Sám Khamzat jako dobrý Kadyrovův přítel jej ovšem hájí.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Nevybral jsem si, kde se narodím, ale na svůj původ jsem velice hrdý. Jsem Čečenec, miluji svoji zemi a miluji svého vůdce. Nezáleží mi na tom, co říkají lidé kolem mě, pro mě se stejně nic nezmění. Kadyrov je můj přítel i můj vůdce a já mu složil přísahu. Nebojím se pro něho dýchat a nebudu se ani bát pro něho zemřít,“ prohlásil Chimaev v příběhu na svém Instagramu, kde odpovídal svým fanouškům.

Otevřenost tomuto člověku upřít nelze. Kromě toho, že se takto veřejně hlásí ke Kadyrovovi, stihl také izraelské vojáky označit za syny prostitutek, které by on sám jel na frontu postřílet – pakliže by mu to jeho vůdce umožnil. Ten ovšem mlčel, a tak „Borz“ na bitevní pole nemusel. Válčí tak alespoň z prostředí sociálních sítí, kde pravidelně vyjadřuje podporu Palestině.


Zatím žádná cenzura

Jak je obecně známo, veřejně vyjádřenou podporu Kadyrovovi neunáší značná část veřejnosti, jejíž nespokojenost vedení UFC v čele s Danou Whitem prozatím nehodlá řešit. Aby se však organizace vyvarovala sankcím i hněvu fanoušků, nezve si tyto bojovníky na americkou půdu, naopak se jim snaží najít místo na turnajích po Asii či Evropě.


Další články