Sleduj nás

Izraelci jsou jen hosté Palestiny, jednou je všechny vyhodí a já smetu toho nejsilnějšího z nich! otevřel si ústa UFC bojovník

Izraelci jsou jen hosté Palestiny, jednou je všechny vyhodí a já smetu toho nejsilnějšího z nich! otevřel si ústa UFC bojovníkFOTO: UFC

UFC bojovník Khamzat Chimaev je krajně nespokojený se současnou situací v Palestině.

Ve stínu ukrajinské války se odehrávají velké spory také v Palestině, kde podle údajů OSN došlo v minulém roce k 849 útokům radikálních židovských osadníků na domácí lid.

Tento teror monitoruje i známý UFC zápasník Khamzat Chimaev, který je původem Čečenec, má muslimskou víru, žije ve Švédsku a přijal švédské občanství. Bez ohledu na tuto poněkud bláznivou kombinaci se často zapojuje do světového dění a nejvíce jej nyní štvou spory, které vytváří Izraelci na palestinské půdě. Právě proto si neodpustil následující příspěvek.


„Jste pouze jenom hosty Palestiny! Ctěte domácí lid, že vám poskytl přístřeší. Jednoho dne ale budete všichni vyhoštěni,“ napsal emotivně rozladěný Chimaev na své sociální sítě, přičemž si neodpustil ani jednu bojovou vsuvku. „Dejte mi toho nejsilnějšího Izraelce, kterého ve svých řadách máte, já ho zlomím!“ byl připravený se sám zapojit. 

Bojovník přidal několik dalších příspěvků do svého příběhu na Instagramu, za všechny mu však ze strany sociální sítě bylo uděleno napomenutí a jeho příspěvky byly do jednoho smazány.


Khamzat Chimaev je předním UFC bojovníkem, který na svém kontě nemá doposud ani jednu porážku. V říjnu ho bude čekat duel s Brazilcem Paulem Costou, přičemž vítěz by se měl zapojit do titulového dění střední váhy.


Ještě předtím měl neomylný devětadvacetiletý zápasník s přezdívkou „Borz“ nabídku k boji s Belalem Muhammadem. To je sice Američan, který se však narodil palestinským rodičům. A právě vlajku Palestiny nosí do svých zápasů, čímž ukazuje, že je hrdý na své kořeny.

Khamzat, který je jinak otevřený v UFC čelit komukoliv, musel duel s Belalem odmítnout. Na stanici ESPN závěrem minulého roku prohlásil, že Palestinci jsou jediní lidé, kterým v kleci nikdy čelit nebude. A to za žádných okolností. „Bolí mě srdce, když vidím, co se v té zemi děje. Já tu jsem, abych jí pomohl, ne abych s ní bojoval,“ vyjasňoval.


Další články