Sleduj nás

Khabib: Zápas Conora s Cowboyem nebyl fixovaný, jen to byl ze strany UFC dobře sehraný cirkus

Khabib: Zápas Conora s Cowboyem nebyl fixovaný, jen to byl ze strany UFC dobře sehraný cirkus

Netrvalo to dlouho a svůj příspěvek do velmi vyhroceného tématu ohledně mistrovské odvety z UFC 229 přidal i sám šampion Khabib Nurmagomedov.

Několik zahraničních webů přišlo v poslední době se zprávou, že se Donald Cerrone nechal podplatit, aby v duelu s Conorem McGregorem prohrál. Jednalo se o zprávy, které se velmi rychle staly centrem pozornosti, ale bohužel se zakládaly na několika nepřesných faktech. Cowboy Cerrone je velice uznávaným fighterem, který by k něčemu takovému nikdy nepřistoupil, a navíc jeho tvář čítala po zápase dvě zlomeniny. Určitě by se našly méně drastické způsoby, jak „dobrovolně“ prohrát bitvu.


Jakmile byly tyto pochybnosti vyvráceny, vyjádřil se k celému dějství i sám šampion z divize lehké váhy. „Zápas Conora s Cowboyem nebyl fixovaný. Tak velká organizace, jako je UFC, by si nedovolila riskovat reputaci takovým velkým skandálem. Jediné, co udělali, je to, že Conorovi předhodili toho nejlehčího možného soupeře, který v celé své kariéře nevyhrál žádnou trofej. Pokaždé, když se Cerrone přiblížil k velkému zápasu, tak naprosto selhal. Mentálně je to velmi slabý zápasník… Takže se nejednalo o nějaký podvod, pouze to byl ze strany UFC jen velmi dobře sehraný cirkus,“ uvedl pro ruský kanál Sport Express Khabib.

Dagestánský Orel moc dobře tuší, že tímto krokem chtěl Dana White dostat Conora do pozice, z níž bude moct okamžitě útočit na titul lehké váhy. Zatím to ovšem nevypadá, že by na odvetu měl Nurmagomedov kývnout. „Mohou mi nabízet klidně 100 milionů dolarů, ale věřím, že tu jsou jiné způsoby, jak se ty peníze dají investovat. Jedna věc je, co říká můj otec, druhá věc je, co říká můj manažer, a třetí věc je, co říkám já. Mám kolem sebe spoustu lidí a všichni tvrdí něco jiného. Já tu jsem, abych přepisoval historii a dělal to, co je správné. A Conor prostě na odvetu nemá nárok,“ uzavíral.


Orlův manažer Ali Abdelaziz během uplynulého víkendu vyzval McGregora, aby zápasil s Justinem Gaethjem a dokázal tak, že o svou titulovou pozici opravdu stojí. To je ovšem zase věc, k níž se zatím nijak nevyjadřuje pro změnu Conor. Pokud by se mu totiž podařilo vymlátit ostatní vyzyvatele v divizi lehké váhy, pak by Khabib neměl jinou možnost, než odvetu s ním přijmout (za předpokladu, že přemůže Fergusona a bude stále šampionem). 


Další články