Sleduj nás

Khabib vs. Gaethje v září a vítěz s McGregorem na konci roku? Tak zní ideální plán šéfa UFC

Khabib vs. Gaethje v září a vítěz s McGregorem na konci roku? Tak zní ideální plán šéfa UFC

Dana White na tiskové konferenci naznačil, jaké dvě titulové bitvy v rámci lehké váhy máme do konce současného roku očekávat.

Dle výpovědi šéfa UFC se ruský Orel Khabib Nurmagomedov vrátí do klece přesně po roce, tedy až v září. V tomto měsíci jej bude čekat sjednocující duel s prozatímním šampionem Justinem Gaethjem.

Jakmile budeme znát odpověď na otázku, komu z této dvojice zůstane v držení mistrovský pás, tak se nám na konec roku bude rýsovat další titulová bitva, kde se tentokrát v roli vyzyvatele může představit Conor McGregor.


khabib_gaethje

„Bavil jsem se s Khabibem a je zdrcen tím, co se přihodilo jeho otci. I přesto se ale snaží držet hlavu nahoře a jedná jako muž. Říkal mi, že bude připraven obhajovat opět v září, takže se pokusíme uspořádat souboj mezi ním a Gaethjem v září,“ prohlásil Dana White.  


V létě se hodlá zapojit do hry i Conor McGregor. Ten na jméno svého soupeře stále čeká. Spekulace k dnešnímu dni nás ovšem spojují s Natem Diazem nebo Jorgem Masvidalem. Zcela ale vyloučit nemůžeme ani Dustina Poiriera či Tonyho Fergusona, který si ovšem po všech těch zraněních nějaký čas nejspíše odpočine.

„Conor bude pravděpodobně bojovat letos v létě. Potom tu máme Khabiba s Gaethjem v září a pak bychom mohli vymyslet zápas pro vítěze těchto duelů,“ poznamenával White s tím, že kdyby McGregor vyhrál svůj letní zápas a Khabib začátkem podzimu úspěšně obhájil, pak bychom se dočkali kýžené odvety.


Doposud je však velmi těžké předpovědět, co bude za půl roku. Stejně tak stále nevíme, zdali Khabib na případnou odvetu kývne. Pokud by ovšem Conor přemohl nějaké relevantní jméno v divizi lehké váhy, pak by ruský Orel neměl jinou možnost. 

khabib_mcgregor


Další články