Sleduj nás

Khabib si rýpnul do McGregora: Peníze jsou dobrá věc, pokud se vám nedostanou do hlavy

Khabib si rýpnul do McGregora: Peníze jsou dobrá věc, pokud se vám nedostanou do hlavy

Khabib Nurmagomedov je v současné době nejlépe placeným MMA zápasníkem světa, který se veřejně netají tím, že pokud už se na nějakého člověka jeho postavení takové štěstí usmálo, měl by se o něj podělit a jít ostatním příkladem. 

„Peníze nejsou nic, pokud je nepoužijete pro dobrou věc. Vyděláváme peníze, a to nám umožňuje pomáhat lidem,“ pravil Khabib, jenž navrhoval, že by UFC mohlo pořádat jeden ze svých turnajů také v Africe a celý výtěžek by se pak daroval těm, kteří je potřebují. Vhodným příkladem nám je Abú Dhabí. Aréna, v níž Khabib s Poirerem bojovali, byla postavena za necelé dva měsíce. A to jen kvůli tomuto souboji.

„Lidé se mě často ptají, proč jsem ještě tady (v UFC). Vyhrál jsem pás, dvakrát jsem ho obhájil, jsem slavný, mám peníze… Co víc bych mohl potřebovat? Ti, co se ptají, tomu nerozumí. Tohle není o penězích, tohle je o zápalu. Celý svůj život se pokouším něčeho dosáhnout a chci v tom pokračovat,“ vysvětloval nezpochybnitelný vládce divize lehké váhy.


Ruský Orel se tak opřel i do Conora McGregora, který s příchodem slávy začal žít úplně jiný život, jenž doprovází i celá řada problémů. „Nemám ho rád, a to třeba už jen proto, že ho sláva změnila natolik, že mlátí staré lidi. Jak můžete uhodit starého člověka, když se navíc považujete za jednoho z nejlepších zápasníků na světě? Nikdy nevíte, co se těmto lidem stane. Trefit to trochu šikovněji, mohl ho zabít.“


Z onoho incidentu naštěstí k žádnému „většímu“ zranění nedošlo. Napadená osoba jen hlásila, že další týden neopustila dům. „Tohle je jeden z případů, které ukazují, co jste ochotni si dovolit, když máte spoustu peněz. Pokud jste hladoví po úspěchu, je to odlišné. Jak ale máte moc peněz, musíte se naučit kontrolovat emoce,“ dodával Khabib, který si sám jen za UFC 242 (bez sponzorských bonusů) vydělal něco málo přes 6 milionů dolarů. Nutné však připomenout, že pravidelně podporuje Afriku, kde má rozjeto hned několik charitativních akcí. V USA a Rusku pro změnu staví tělocvičny, jimiž podporuje tamní mládež ve vývoji.


Další články