Sleduj nás

Khabib porovnává dovednosti Gaethjeho s McGregorem. Kdo je podle něho těžší soupeř?

Khabib porovnává dovednosti Gaethjeho s McGregorem. Kdo je podle něho těžší soupeř?

Jakmile byl Justin Gaethje (22-2) oznámen jako příští soupeř Khabiba Nurmagomedova (28-0), začala si spousta lidí myslet, že se konečně objevil člověk, který ruského Orla porazí. Přijdou vám ovšem tyto názory nějak povědomé?

Khabib, jemuž podobná tvrzení neunikla, se postavil před ruská media a připomenul jim jednu zásadní věc. „Pamatujete si, jak jsem zápasil s Barbozou a lidé mi říkali, že to pro mě bude nejvíce nepříjemný soupeř? A pamatujete si, jak jsem šel na Conora a všichni říkali, že mě knokautuje? A jak jsem se postavil Poirierovi, který také měl konečně být mým nejtěžší protivníkem?“ ptal se všech přísedících.

Gaethje


„Prakticky jediný, o kom se ve spojitosti se mnou nemluvilo, že by mě mohl porazit, je Iaquinta. A to jen proto, že na ten zápas kývl na poslední chvíli. Novináři potřebují vždy něco napsat, aby vzbudili o bitvu zájem,“ vysvětloval ruský Orel, jenž se momentálně nachází ve své rodné zemi, kde se připravuje na duel s Justinem Gaethjem - tedy dalším „nejtěžším“ možným soupeřem.

Je ovšem nutné dodat, že se s Justinovými schopnostmi musí počítat, jedná se o komplexního fightera. „Souhlasím s tím, že je Gaethje dobrý. Kdyby nebyl, nebojoval by o titul,“ podotýkal Khabib. „Je to ovšem lepší postojář než takový Conor? Mé bojové IQ mi říká, že není. Conor je určitě lepší v postoji jak Justin,“ uváděl doposud neporažený šampion z divize lehké váhy, který by se měl do klece znovu podívat 24. října na UFC 254.Další články