Sleduj nás

Khabib: Odveta s Conorem? Žádný problém - zde je ale má podmínka

Khabib: Odveta s Conorem? Žádný problém - zde je ale má podmínka

Khabib „The Eagle“ Nurmagomedov (28-0) se během pátečního odpoledne objevil na tiskové konferenci v Moskvě, kde odpovídal na otázky novinářů, které se týkaly nejen jeho příštího souboje s Justinem „Highlight“ Gaethjem (22-2), ale i plánů ohledně konce kariéry.

Doposud neomylný šampion prozradil, že se jeho čas v bojové branži opravdu krátí, což by mělo odpovídat přibližně dvěma posledním duelům. Ten první je oficiálně podepsaný na letošní podzim, ten druhý by se měl uskutečnit na jaře.

Khabib porovnává dovednosti McGregora a Gaethjeho


Khabib by sám preferoval zápas s legendárním Georgesem St.Pierrem, ale kdyby mu okolnosti nedaly jinak, prý by kývl i na odvetu s Conorem McGregorem (22-4). Má k tomu však jednu podmínku.

„Odveta s Conorem? Žádný problém. Ať se vrátí, porazí Dustina Poiriera a potom se spolu utkáme znovu,“ řekl neomylný „The Eagle“ na tiskové konferenci, kde potvrzoval, že je připravený svůj poslední zápas kariéry obětovat ve prospěch hvězdné bitvy, která by v rámci sledovanosti trhala rekordy.


Irský Notorious se momentálně nachází v pomyslném důchodu, ale ani teď jeho slova nebere nikdo vážně. Jednak proto, že se stále udržuje v provozní teplotě a je připravený kdykoliv naskočit do boje, a jednak i proto, že sám přiznal, že by ho odveta s Khabibem dostala opět zpátky. Je ovšem připravený pro ni něco obětovat?

Conor McGregor

V samotném závěru je nutné připomenout názor šéfa UFC Dany Whitea. Ten velmi okatě prozradil, že pro Conora bude nyní nejlepší, když si počká na vítěze duelu Nurmagomedov vs. Gaethje, načež by se měl utkat s vítězem.


Je takovéto rozhodnutí však vůbec správné? Podle všeho Khabib McGregorovi odvetu nedá dříve, pokud si ji nezaslouží byť jen jediným zápasem s nějakým soupeřem z popředí žebříčku lehké váhy. A tím nemusí být nutně jen Dustin Poirier, nýbrž i Tony Ferguson.


Další články