Sleduj nás

Kdy se vrátí Michael Chiesa do oktagonu UFC a co brzdí jeho návrat?

Kdy se vrátí Michael Chiesa do oktagonu UFC a co brzdí jeho návrat?
Michael Chiesa bohužel nyní řeší kariéru ohrožující zranění, které odložilo veškeré jeho bojové plány.

„Maverick“ stále patří k tomu lepšímu, co UFC vyprodukovalo. Dříve se hnal na vrchol lehké váhy, posléze své štěstí zkusil ve veltru. Loni v listopadu během bodové porážky se Seanem Bradym to ale bylo naposledy, co jsme se s Chiesou viděli. Následovala delší pauza, jejíž příčina nebyla nikomu známa.

Michael Chiesa plánuje návrat


„Ve skutečnosti to není příliš dobré. Přibližně koncem února jsem utrpěl zranění zad, které se se mnou táhne prakticky dodnes,“ odpověděl čtyřiatřicetiletý fighter původem z amerického Colorada.

„Doktoři říkají, že tyhle věci ohrožují samotnou kariéru. Já se snažím být optimistický. Se správnou rehabilitací se určitě mohu vrátit, jen nevím kdy,“ odpovídal.


„Něco takového s člověkem zamává. Ani já nebyl úplně emočně v pohodě. Věřím však, že se dám do pořádku. Chci se vrátit a chci opět usilovat o titul. Je to opravdu síla, když se účastním nějakého turnaje jen jako divák. Člověk tam dýchá tu atmosféru a je mu líto, že tam sám nemůže účinkovat.

Rozhodně nemohu vstoupit do klece handicapovaný. Teď mám dvě prohry v řadě, nutně potřebuji výhru. Zůstávám hladový, mám motivaci a chci bojovat. Nemohu říct, jestli se vrátím na podzim, v zimě nebo až v příštím roce. V první řadě se musím ujistit, že jsem zdravý, a pak až budu řešit zápasy,“ vypověděl Chiesa pro MMA Junkie.
Víme tedy, že amerického bojovníka trápí záda. Nějaké bližší informace nám chybí, což je zjevně účelné. Budeme však Michaelovi držet palce, aby se brzy vrátil. Jeho přítomnost prohlubuje kvalitu a přidává napětí do řad velterové divize UFC.

Další články