Sleduj nás

Každý v UFC by měl zvážit posun do vyšších váhových divizí, vyzývá Poirier

Každý v UFC by měl zvážit posun do vyšších váhových divizí, vyzývá Poirier
Překonávat své vlastní limity, sáhnout si až na dno svých sil a pak hrdě vzhlížet za svými úspěchy. Přesně to je cesta, jaká se zamlouvá devětadvacetiletému americkému zápasníkovi Dustinu Poirierovi, který tím nabádá i své kolegy, aby se zbytečně „nemučili“ a přitom nedrželi své ambice jen těsně nad zemí. 

„The Diamond“ (24-5) působil značnou část své kariéry v pérové divizi, avšak poté (od roku 2015) se vyšplhal váhově nahoru a nyní nehodlá koukat zpět. Své poslední úspěchy přiřazuje především k tomu, že není nucen zbytečně „hladovět“, což je něco, co by on sám rád doporučil ostatním UFC zápasníkům.

„Je to něco, co nepoznáte, dokud to sami nezkusíte. Člověk je pak o něco šťastnější sám se sebou. Užíváte si více té svobody, užíváte si přípravu, a dokonce je to i lepší pro vaše tělo,“ říká Poirier, na něhož v rámci UFC 230 (3. listopadu) čeká bývalý soupeř Conora McGregora Nate Diaz.

NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!


„Každý jednou dojde do bodu, kdy se začne sám sebe ptát, jestli to, co dělá, je správné. Vaše tělo vám dává signál, že něco není v pořádku. Ten proces, když jste nuceni ‚hladovět‘, abyste měli požadovanou váhu, ten jsem přímo nesnášel,“ svěřuje se.

ufc 264 conor mcgregor


„Lidé by si měli užívat svou práci. Naší prací je bojovat, tak ať si užíváme celý ten způsob, jakým se na zápasy připravujeme. Pevně věřím, že se tím bude inspirovat více osob a s ním společně i celé sportovní odvětví. A to se netýká jen MMA,“ uzavírá.

Další články