Sleduj nás

Kavanagh: Conor McGregor se letos vrátí do klece! Sázím na to svůj barák!

Kavanagh: Conor McGregor se letos vrátí do klece! Sázím na to svůj barák!FOTO: UFC

Hlavní trenér jednoho z nejznámějších světových gymů SBG se objevil jako host v pořadu The MMA Hour a kromě jiných témat došlo samozřejmě i na jeho nejznámějšího svěřence. 

Informace, které Conorův dlouholetý mentor poskytl, nabíjejí fanoušky až nečekanou vlnou optimismu. Podle Kavanagha se totiž o návrat největší hvězdy světového MMA vůbec nemusíme obávat a otázkou nyní je, kdy to bude a proti komu.

Conorova kariéra se od jeho boxerského zápasu s Floydem Mayweatherem nedá nazvat příliš úspěšnou. Irská superstar porazila sice za pouhých čtyřicet vteřin Donalda Cerroneho, ale ten byl v daný moment již silně za zenitem. 


Jinak prohra s Khabibem v nejsledovanějším duelu všech dob a dvojnásobná porážka od Dustina Poiriera, kdy byl Conor vždy znatelně horším bojovníkem. V posledním souboji navíc přišla ona známá zlomenina nohy, která poslala McGregora na více než roční zdravotní dovolenou. 

Ve světle těchto okolností se najde málokdo vírou v Conorův návrat, ale jeho osudový kouč žádné pochybnosti nemá.


„Vsadil bych si na to svůj barák, že Conora ještě letos uvidíme v kleci. Právě teď probíhají zajímavá jednání. Určitě nemůžu prozradit nic víc, ale jsem si opravdu velmi, velmi jistý, že ho v tomto roce uvidíme,“ potěšil všechny fanoušky MMA John Kavanagh. 

První překážka, kterou bude muset McGregorův managment překonat, se jmenuje USADA. Antidopingová komise určitě zaznamenala Irův masivní svalový nárůst, který mnozí spojují s užíváním steroidů pro rychlejší hojení zraněné nohy. Conora díky vystoupení z testovacího programu čeká půlroční zkušební období, kdy jej činné orgány rozhodně nebudou zanedbávat. 

Hlavním problém okolo návratu bývalého dvojnásobného šampiona je však podle Kavanagha jinde. Conor vydělal MMA, a hlavně aktivitami mimo sport, neskutečný balík peněz, který jej logicky trochu odcizil od běžného asketického života profesionálního bojovníka. Právě motivace je tedy hlavní otázkou a jméno soupeře je v tomto ohledu klíčové.

Conor McGregor se vrací a hledá motivaci

„Musíme najít něco extra, co ho motivuje vylézt z těch jeho luxusních kalhot a vrátit se do zapoceného gymu. Peníze ani šampionské opasky to nebudou. Musí jít o konkrétního soupeře, který v něm rozpálí ten oheň. Nate Diaz je skvělý, Justin Gaethje je dobrý matchup a navíc spolu zatím nebojovali. S Poirierem už by to bylo divné. Potom je tu Michael Chandler, který je skvělý zápasník i atlet. Všichni mají něco do sebe,“ přemítal nahlas John Kavangh. 


Na koho nakonec  Conor ukáže, a zda se opravdu donutí vystoupit z komfortní zóny a makat, se dozvíme během několika příštích měsíců. 

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články