Sleduj nás

Těžké chvíle. Karlos Vémola přišel o svoji milovanou tygřici Antonii Rambu. Byla odvezena do ZOO

Těžké chvíle. Karlos Vémola přišel o svoji milovanou tygřici Antonii Rambu. Byla odvezena do ZOOFOTO: OKTAGON MMA

Milovník zvířat a vášnivý chovatel exotických mazlíčků skončil po zákroku mužů zákona v slzách. Legislativní mašinérie a dohady o původu zvířete, to celé zapříčinilo, že „Terminátor“ musel svoji krásnou šelmu odevzdat do péče německých odborníků.

Bulvární média žijí v posledním týdnu kauzou, která se točí okolo problémů Karlose Vémoly a jeho chovu tygrů. Předmětem sporu je bílá tygřice Antonie Ramba, kterou podle dostupných informací získal šampion Oktagonu nejasně prokazatelným způsobem.

„Potvrzuji, že dojde k odebrání zabaveného nelegálně chovaného mláděte tygra ze soukromého chovu Karla Vémoly. Důvodem je především fakt, že chovatel nebyl schopen doložit legální původ zvířete a ani okolnosti jeho nabytí, čímž porušil zákon o obchodování s ohroženými druhy. Chovatel navíc předložil falešné dokumenty o tom, kdo jsou rodiče tygra, pro chov tygrů je navíc nutné mít i veterinární povolení, a to v tomto případě nebylo vydáno," komentovala situaci reportérka CNN Prima News.


Legenda českého MMA má před sebou zápas na turnaji Oktagon 51. Bohužel, koncentrace na důležitý duel je opět narušena nepříjemnou událostí, protože přijít o milovaného mazlíčka, to musí být extrémně frustrující. Situace je o to horší, že Karlos moc dobře ví, kolik lásky a péče svým šelmám dává. Těžko se dá předpokládat, že v německé ZOO, kam jeho tygřici odvezli, dostane více pozornosti než ve Vémolalendu.

„Na základě rozhodnutí Ministerstva životního prostředí bude kočkovitá šelma umístěna do zařízení Tierart Wild Animal Sanctuary v Německu, kde už má být například sestra bílé tygřice jménem Charlotte a také zabavená zvířata nechvalně známého podnikatele Ludvíka Berouska. Na samotný převoz pak dohlíží mezinárodní organizace na ochranu zvířat Four Paws, která pomáhá zřizovat útulky pro velké kočky po celém světě,“ stojí v oficiálním stanovisku.


Celá srdcervoucí operace proběhla v úterý krátce po poledni a asistovala ji kromě veterinářů i policie. Zvíře bylo před transportem uspáno a čeká jej drsné probuzení u našich západních sousedů. Karlos se uspat nenechal a budeme věřit, že se to nepovede ani Pirátovi v blížícím se zápase.


Další články