Sleduj nás

Karlos Vémola a jeho tajné dobrodružství: Sledovačka s krycím jménem Kave a následná razie

Karlos Vémola a jeho tajné dobrodružství: Sledovačka s krycím jménem Kave a následná razieFOTO: OKTAGON MMA

Policie nasadila tajnou sledovačku na známého MMA bojovníka Karlose Vémolu kvůli podezření z nelegálního obchodování s chráněnými bílými tygry neznámého původu.

Pod krycím jménem Šarlota II se pokusila získat důkazy o údajných protiprávních aktivitách sportovce. Informuje o tom server eXtra.cz na základě spolehlivých zdrojů.

Operace sledování Karlose Vémoly s krycím jménem Kave odhaluje setkání s podezřelým spojencem na Praze 5.


Podle informací ze zdrojů byly zachyceny fotografie a videa z jejich snahy legalizovat nelegálně získaného tygříka. Analýza DNA však vyvrátila tvrzení, že zvíře pochází z legálního zdroje.

Celý sledovací proces, který trval zhruba hodinu a půl, byl ukončen na popud celníků. Záznamy a fotografie byly uloženy na DVD a budou sloužit jako důkazní materiál ve spisu policie.


"Zajímavé je, že tato situace nastala již ve chvíli, kdy oba pánové byli informováni o zájmu kriminálního vyšetřování. Celá věc působí dojmem, že naivně doufali, že budou schopni legalizovat zvířata ještě předtím, než se klec úplně zavře. Možná si mysleli, že vyšetřování probíhá pouze formálně a netušili, jak důkladně se tomu policie věnuje," říká zdroj s úsměvem.

Samotný Vémola tvrdí, že se nedopustil nezákonného jednání. Nikdy nepřiznal, že by byl obviněn ze zločinu, za který by mu v případě prokázání viny hrozil až tříletý trest odnětí svobody.


Další články