Sleduj nás

Kareš o XFN: Místo toho, abychom expandovali do Evropy, tak si zachraňujeme zadky na domácí scéně

Kareš o XFN: Místo toho, abychom expandovali do Evropy, tak si zachraňujeme zadky na domácí scéně

Karlos Terminátor Vémola byl hlavním tahounem XFN, a tak když odešel, bylo asi jen otázkou času, než ho lidé začnou následovat. Postupně tak kvalita organizace začala ztrácet na síle, až dosáhla bodu, kde je dnes a odkud se pořádně neví, jakým směrem se bude vyvíjet.

„Již od začátku jsme toužili po evropské organizaci, kde by hlavním sídlem MMA byla Praha, tedy O2 arena. Této práci jsme věnovali celý rok 2018, a když přišel rok 2019, kdy už jsme měli zahájit tu expanzi do Evropy, tak jsme na to nenašli dostatečný kapitál,“ vysvětloval vrchní šéf organizace.


Co se týče plánování financí, všechno jde nyní na vrub vedení XFN. „Jedná se o manažerskou chybu z naší strany. Ten kapitál nepřišel v důsledku problémů, které tu dneska máme, což je z velké části naše chyba,“ přiznával Petr Kareš, jehož slova zazněla ve vysílání eXtra.cz.


Karlos Vémola bohužel z XFN odešel, protože nedostával zaplaceno. Kromě toho se většina zápasníků, která jeho stopy následovala, nechala slyšet, že se s celou organizací obecně špatně komunikovalo. Kareš ovšem fakta ohledně „neplacení“ své největší hvězdy popřel.

„Každý, kdo zná Karlose Vémolu, ví, že by nezápasil zadarmo po dobu jednoho roku. Doteď tomu pořádně nerozumím. Mrzí mě to od něj, jelikož to byla hlavní hvězda XFN. Společnými silami jsme dostali české MMA mezi široké publikum. Pokud jsme se měli rozejít, mělo to proběhnout důstojně, ne přes media a ne přes právníky,“ zaznělo z úst promotéra společnosti.


Zápasníci z XFN přeci jen odcházeli. Kvůli financím to však údajně byli „jenom“ dva lidé. „Jestli od nás odchází další bojovníci kvůli penězům, pak (kromě Karlose) vím ještě o Davidovi Dvořákovi, o nikom dalším,“ uváděl Petr Kareš, jenž se to snažil přiblížit. „Těch lidí od nás odešlo vícero. Odešel Alexander Cverna, před kauzou Vémola odešel Jaroslav Jartim a Tomáš Kvapil, ale z těch finančních důvodů odešli jenom dva.“

V současné době nemají zaplaceno dvě jména. „S Patrikem Vrbovským (Rytmus) jsme domluveni na splátkovém kalendáři (dostal uhrazeno 50 % ze své pětimilionové odměny) a ještě s Ivanem Buchingerem nejsme vypořádáni. S ním jsme ale už teď domluvili na další spolupráci. Měl by nastoupit 7. června v pražské O2 areně,“ odhalil Kareš, který tak učinil záměrně. „Já jsem tu informaci sdělil, aniž bych musel, a to hlavně kvůli tomu, aby nevznikal tlak na další zápasníky. Aby se jasně řeklo, komu dlužíme a co bude dál.“

Za jednu z největších příčin současného kolapsu vidí Petr Kareš odchod právě českého Terminátora, kvůli čemuž se zastavily prodeje lístků jak do Brna, tak do Prahy. „Zrovna v době, kdy jsme měli expandovat, jsme přišli o největší hvězdu. Tahle shoda okolností nám zrovna nepomohla, protože prodeje, které nám měly zaručit klid tady v Čechách, se náhle zastavily. Takže ve výsledku místo toho, abychom řešili expanzi do Evropy, si zachraňujeme zadky na domácí scéně.“Další články