Sleduj nás

Jsem od přírody kliďas, ale dva soupeři se mi dokázali dostat pod kůži, přiznal Joshua. Kteří?

Jsem od přírody kliďas, ale dva soupeři se mi dokázali dostat pod kůži, přiznal Joshua. Kteří?
Anthony Joshua není člověkem, který by se snadno nechal vyprovokovat. Bojový byznys ovšem dokáže být mnohdy tvrdý.

Trashtalk je součástí nejen MMA, ale i boxu, kde jej bojovníci používají k oživení zápasů. Kolikrát jsou ty nadávky tak důvěryhodné, že ani fanoušek nepozná rozdíl, co je hrané a co je skutečné.

Anthony Joshua je v rámci těžké váhy tou nejvýraznější boxerskou postavou a největším reklamním trhákem. Někteří soupeři se ho před avizovaným soubojem kvůli větší pozornosti snažili rozhodit, ale on si z toho vůbec nic nedělal. Existují ovšem dva případy, kdy i jeho pověstný klid musel jít stranou.

„Nejsem tím typem člověka, který by se vyžíval v nadávkách či internetových konverzacích. Spousta bojovníků na to dneska sází, já ale takový nikdy nebyl. Je ale nutné přiznat, že ve dvou případech to i mí soupeři přehnali,“ prozradil Joshua Chrisi Mannixovi.

„Kdo se mi skutečně dokázal dostat pod kůži, to byli Dillian Whyte a Jarrell Miller, proti jejich neustálým nadávkám a výstřelům jsem už musel zareagovat prakticky stejnou měrou. Kromě těchto případů se jinak snažím být klidný a pokouším se hrdě reprezentovat náš sport,“ podotýkal.


Whyte a Miller jsou známí trashtalkeři. Vedle nich se ale do Joshuy skrze media či internet také obouval Deontay Wilder...

„Já a Deontay jsme každý z jiného těsta. V mysli se mi honí spousta zlostných myšlenek, které bych o tomto člověku mohl říct, ale mé zásady mi to nedovolí. Kdybych to však měl přiblížit, nazval bych ho slovíčkem, které začíná písmenkem ‚k‘ a končí písmenkem ‚a‘. Nebudu ale kopat do lidí, co si prošli těžkým obdobím, očividně stále není v pořádku,“ řekl Joshua, jenž tak poukazoval na Wilderovu prohru s Tysonem Furym, kterou dodnes pořádně neskousnul.

Další články