Sleduj nás

Joshua vysvětlil, proč odmítl zápas s Mikem Tysonem: I kdybych vyhrál, byla by to pro mě prohra

Joshua vysvětlil, proč odmítl zápas s Mikem Tysonem: I kdybych vyhrál, byla by to pro mě prohraFOTO: TOP RANK

Když se před třemi lety Mike Tyson vracel zpátky na scénu, hledal vhodného tanečního partnera do ringu. Jedna z voleb ukázala právě na Anthonyho Joshuu.


„AJ“ byl ještě šampionem federací WBA, WBO, IBF a IBO a na kontě měl jen jednu porážku – od Andyho Ruize.

Rok 2020 se tehdy přesunul do své druhé poloviny a Mike Tyson oznámil, že se vrátí na scénu. Potřeboval k tomu jen vhodného kandidáta.

Realizace jeho zápasu se chopila největší jména v oboru, která mu zároveň chtěla dohodit toho největšího a divácky nejatraktivnějšího soupeře. Joshua byl tedy logickou volbou. Mike Tyson souhlasil.

Když ovšem tato nabídka byla Joshuovi předložena, smetl ji ze stolu. Důvod, jak nyní uvedl deníku The Sun, byl naprosto logický a upřímný.


„Nikdy bych Tysonovi nemohl čelit, protože je to legenda tohoto sportu. A že ho chtějí nějací lidé vidět proti mně, to vůbec nepovažuji za rozumné rozhodnutí,“ prohlásil AJ.

„Není to kvůli tomu, že bych byl naprosto přesvědčený o své výhře, ale kvůli tomu, že by na světě nebyl jediný člověk, který by měl z mé případné výhry radost. I kdybych bojoval před domácím publikem a já bych Mikea porazil, lidé by mě vypískali,“ řekl.

„Na světě jsou dva boxeři, které všichni uznávají a proti kterým by publikum nikdy nešlo, a těmi jsou Muhammad Ali a potom právě Mike Tyson. Ze zápasu s takovou legendou bych neměl co získat,“ přiznal.


Shodou okolností nabídku k zápasu s Iron Mikem dostal i druhý britský velikán, a sice Tyson Fury. Ten tenkrát odpověděl podobně jako Joshua a jakákoliv jednání rázem odmítl.

Vše nakonec dopadlo tak, že se Mike Tyson střetl s druhým vysloužilým boxerem Royem Jonesem. I když se jednalo o pouhou exhibici, tak si PPV na ni zakoupilo 1,6 milionů lidí. Dle žebříčku worldsportsweekly to byl sedmý nejsledovanější zápas v celé historii boxu od doby, co byly placené přenosy zavedeny. A to už je co říct.


Další články