Sleduj nás

Joshua je zpátky! Ruiz padl na body

Joshua je zpátky! Ruiz padl na body
Anthony Joshua si vybojoval zpátky své čtyři pásy, když v ostře sledované odvetě, která se konala pod otevřeným nebem v hlavním městě Saúdské Arábie, porazil Andyho Ruize jednoznačným rozdílem na body.

Velmi vyhlíženému utkání předcházela celá řada prognóz. Všechny zmátlo, proč mexický Destroyer do odvety přibral, když dlouhou dobu avizoval, že je nejrychlejší v mnohem nižší váze. Jasnou odpověď jsme se dozvěděli až v samotném zápase. Ruiz dopředu tušil, že před ním Joshua bude v bitvě taktizovat a utíkat, proto chtěl vsadit své kilogramy do jednoho rozdílového KO úderu. Ten ale nepřišel.

„AJ“ má oproti prvnímu duelu za sebou skvělý přípravný kemp, na nějž si pozval několik předních bojovníků, kteří mu při sparingu pomohli emulovat Ruizův styl. Tutéž přípravu se následně snažil ukázat i v boji a od první minuty mu to vycházelo. Jelikož má britský boxer větší rozpětí paží než jeho mexický protějšek, stačilo si hlídat rozestup a nedovolit Andymu z blízkosti použít jeho pověstnou pravačku.

NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!
Joshua začal první kolo nadmíru dobře. Jeden z jeho úvodních výpadů ihned otevřel soupeři levé obočí. Andyho Ruize to nicméně nevyvedlo z míry a držel si dominantní postavení, s nímž vždy ovládal střed ringu a tlačil na svého protivníka. Bohužel pro něho se však jen málokdy přiblížil na vzdálenost, která by mu vyhovovala. Do otevřené boxerské bitvy jsme se v celém dvanáctikolovém průběhu téměř nedostali.


Anthony Joshua v lehce tanečním stylu, jenž používá jeho krajan Tyson Fury, Ruize vybodoval. V každém kole byl o jeden, dva, případně tři údery napřed, které v očích bodových sudí rozhodovaly. Ruiz byl nebezpečný zejména v klinči, kde v průběhu zápasu trefil dobré dvě rány za ucho. „AJ“ však se vším počítal a z toho taktického hlediska souboj zvládl dokonale. Totéž potvrdilo i závěrečné hodnocení – 118:110, 119:109 a 118:110 v jeho prospěch.

Další články