Sleduj nás

Jones: Počet steroidů, jež mi byly v těle nalezeny, by se dal přirovnat ke špetce soli v plaveckém bazénu

Jones: Počet steroidů, jež mi byly v těle nalezeny, by se dal přirovnat ke špetce soli v plaveckém bazénu

Aféry okolo známého a téměř bezchybného bijce jsme si asi všichni vědomi, a proto nemá smysl dodávat, že každý na to má jiný úhel pohledu. Někdo jej naprosto odepsal, neboť mu nevěří, jiní se ho naopak zastávají. Jak to ale doopravdy bylo? Zde je verze od samotného provinilce.

„Řekl bych, že ti lidé, kteří mě vinní, jsou jenom zbabělci. Jedná se hlavně o ty osoby, co nemohou přijmout mé životní úspěchy,“ začíná pěkně zostra bývalý šampion v polotěžké váze, který tím kromě kritiků míří třeba také na Daniel Cormiera, jehož rovnou ve dvou případech přemohl.

V jeho neprospěch ale mluví ten fakt, že byl v minulosti usvědčen kupodivu také za dvou okolností. Poprvé z toho byl roční distanc, jenž ho v červnu roku 2016 připravil o titul a na rok jej vyřadil ze hry, podruhé to bylo v srpnu roku 2017, kvůli čemuž přišel o výhru nad Cormierem a vysloužil si patnáctiměsíční trest.


Jones je ovšem přesvědčen, že v obou sporných scénářích se stal pouhou obětí pozměněných doplňků v přípravcích, které si objednal. „Těžko se o tom mluví, ale upřímně by mě zajímalo, jaký normální člověk by něco takového udělal vědomě?“ ptá se, „obě situace poukázaly na stejnou chybu,“ doplňuje.

Jon Jones užívá steroidy


Bones se nám tím snaží naznačit, že kdyby podváděl úmyslně, nenachytal by se té stejné věci. „Pokud vám toto jako důkaz mé neviny nestačí, můžete si někde přečíst o tom, jaký to má vliv na váš organismus. Ta dávka, která odpovídá špetce soli v plaveckém bazénu, by rozhodně neovlivnila vaši výkonnost,“ uvádí.

USADA nakonec byla nekompromisní. „Snažili jsme se zjistit příčinu, a tak jsme tu firmu našli a dané přípravky si objednali znovu. Tentokrát se to ale poslalo na rozbor a opět tam byly látky, co tam být nemají,“ praví, přičemž už neříká, proč se toto dál neřešilo.

„Obě výhry nad Cormierem byly zcela spravedlivé. Možná si on nebo někteří lidí myslí, že jsem ho porazil jen kvůli látkám zvyšujícím výkonnost, ale tak to rozhodně není. Moje nevinnost ničí vaše iluze,“ říká, „tak se třeste, protože pravý šampion je zpátky a jde si pro to, co patří jenom jemu,“ uzavírá.Další články