Sleduj nás

Jon Jones a nejlepší? Několik let se mě bál. Já jsem králem těžké váhy MMA, vyslal Predátor Ngannou jasný vzkaz

Jon Jones a nejlepší? Několik let se mě bál. Já jsem králem těžké váhy MMA, vyslal Predátor Ngannou jasný vzkaz FOTO: UFC

V UFC pro sebe neviděl soupeře a Jon Jones se ho prý bál. A tak Francis Ngannou cítí, že jako těžká váha nemá ve světě MMA konkurenci. Ledaže by ho ještě někdo dokázal vyvést z omylu.

Už je tomu rok, co Predátor vystřídal UFC za PFL, ale ve svém novém domově ještě nedebutoval. Důvodem byly dva domluvené boxerské zápasy, které se z toho finančního hlediska prostě nedaly odmítnout.

Poté, co Francis podlehl jak Tysonovi Furymu, ale zejména pak Anthonymu Joshuovi, přišlo kruté uvědomění, že ve světě boxu to pro Predátora nebude zrovna nejrůžovější. A i z toho důvodu se nyní vrací k MMA, kde dle vlastních slov zůstává králem.


„Zkušenost z boxu pro mě byla nezapomenutelná i nenahraditelná a já pevně věřím, že se k tomu ještě vrátím. Teď však ale nastává chvíle, abych se vrátil ke svým povinnostem v MMA, kde mám stále nevyřešených pár věcí,“ řekl Ngannou úvodem.

„Box je super sport, vždy jsem ho obdivoval, vždy jsem ho miloval, ale všichni asi víme, že žádný boxer by v MMA neuspěl. To je můj domov, tam jsem králem. Jsem i důvodem, proč se mi Jon Jones vyhýbal,“ konstatoval.


Lidé s Francisem mnohdy nesouhlasí a říkají mu, že by ho Jon vzal na zem a udolal jej jako Ciryla Ganea. On je však jiného názoru.

„Dost z vás mi píše, že by mě Jones vzal na zem a tam mě uškrtil, ale opravdu si myslíte, že bych s něčím takovým nepočítal? Jednak bych se na to připravil a jednak bych mu nedal ani kousíček prostoru pro vymýšlení nějaké taktiky,“ odvětil Ngannou ve streamu se svými fanoušky.  

„Jones dlouhá léta čekal, až nebudu v UFC, aby se vrátil z důchodu. On i Dana White znají mé kvality, které ještě potvrdím, až nastoupím v kleci PFL. A pokud Jones chce, může přijít za mnou, ale pochybuji, že to udělá, když toho za celá ta dlouhá léta v UFC nebyl schopen,“ dodal.Další články