Sleduj nás

John Fury: Tyson strašně přibral a chybí mu svaly. Mít zápas s Usykem už v únoru je velká chyba

John Fury: Tyson strašně přibral a chybí mu svaly. Mít zápas s Usykem už v únoru je velká chybaFoto: Top Rank

John Fury pokračuje v kritice svého syna Tysona, který už není boxu tolik oddaný. To mimo jiné prokázal zápas s Francisem Ngannou.

John navázal na svůj nedávný rozbor, který poskytl serveru Free Bets UK, kde otevřeně promluvil o tom, že Tysonovi už jaksi stoupla sláva do hlavy. Když si domluvil zápas s Predátorem Ngannou, tak se na něj vůbec nepřipravoval, a ještě navíc mu chtěl nesmyslně v ringu ustřelit hlavu, než aby ho takticky rozebral.

Tento nemastný výkon měl být varováním, že kdyby Tyson něco nezměnil, mohl by přijít o svou neporazitelnost, která už v říjnu visela na vlásku. A v únoru, až se střetne s Oleksandrem Usykem, se v téže nepříznivé situaci možná ocitne znova.


„Upřímně se mi to vůbec nelíbí. Souboj s Usykem je naplánován na 17. února a Tyson je ve fázi, kdy potřebuje čistý reset. Musí se dát zpátky do formy, zhubnout a nabrat nějaké svaly, protože to, jak teď vypadá, se blíží postavě člověka, co už je v důchodu,“ nechával se slyšet John, tentokrát však už pro deník The Sun, kde navázal na své předchozí obavy.

„Nechápejte mě špatně, Tyson nepřišel o své dovednosti, ale o svou kondici a sílu. Zadýchává se jako těžký kuřák, což pořád mohlo dělat to saúdskoarabské prostředí, a hlavně děsně přibral. Už v duelu s Chirorou to bylo cítit, ovšem po další roční pauze se Tyson úplně změnil. Musí se zavřít do tělocvičny a makat, makat a makat, pokud hodlá brát box ještě nějaký čas vážně,“ myslí si John Fury.


„Nikdo ho nemusí učit žádné základy boxu, pouze musíme vyladit jeho fyzickou stránku. A já se obávám, že do února je strašně málo času, abychom to stihli. Ideálně bychom potřebovali čas do příštího léta. Oleksandr Usyk je soupeřem, kterého by Tyson za normálních okolností zcela hravě porazil, s jeho současnou formou ale váhám. Rychlostně a kondičně na Usyka teď nemáme,“ nehledal žádné výmluvy.


Další články