Sleduj nás

Nulová příprava, ale i potíže s dechem. John Fury objasňuje příčiny Tysonova trápení v duelu s Ngannouem

Nulová příprava, ale i potíže s dechem. John Fury objasňuje příčiny Tysonova trápení v duelu s NgannouemFoto: DAZN

Máme tu nový den a společně s ním i nový příběh. Ten nyní napsal John Fury, otec šampiona Tysona Furyho, jenž málem podlehl Francisi Ngannouovi.

Tato bitva je ověnčena už mnoha příběhy, ovšem ještě žádný z nich se nepodobá tomu, který pronesl John Fury serveru Free Bets UK. Jakožto Tysonův otec a trenér měl možnost nahlédnout za oponu veškerého dění a nyní se rozhodl o své poznatky podělit s veřejností.

„Francis Ngannou pravděpodobně bojoval s tou úplně nejhorší verzí Tysona Furyho, jakou jsem kdy ve svém životě viděl, a to jak psychicky, tak i fyzicky. Poslední dny před zápasem jsme spolu trávili dost času. Sledoval jsem ho při sparingu a nestačil jsem se divit. Bojoval na půl plynu a rychle mu docházel dech, jako by byl právě po velkém flámu. Sám jsem si dělal poznámky, jak fyzicky mezi koly odchází.

Možná to bylo tím místem. Mnoho bojovníků na Saúdskou Arábii a tamní klima není zvyklých, že i sám Tyson tomu propadl. Říkám vám, že poslední týden před bojem to nebyl on. Nebyl sám sebou, ale i přesto si nakonec dokázal najít cestu k vítězství.

Kdyby se Tyson nebyl schopen během zápasu zmátořit, byla by to ohromná ostuda pro celé boxerské odvětví. Naštěstí to sice zvládl, ale chyběla tomu hlava i pata. Utáhl to spíše nějakou silou vůle než taktikou. Místo, aby Francise rozebral svými dovednostmi, které má podstatně vyšší, tak vše sázel na jeden úder. Posílal tam těžké rány a zase ztěžka dýchal. Když jsem to viděl, tušil jsem průšvih.


Sám sebe se ptám, o co Tysonovi šlo. To vážně chtěl Francisovi ustřelit hlavu? Víte, bez ohledu na to, že na něj vůbec netrénoval, nejel žádnou taktickou přípravu a možná se na něm podepsalo i to klima, tak to měl po celou dobu přípravy navíc všechno u zadku. Celé okolí mu říkalo, že Francise porazí i se zavázanýma očima, až tomu on sám uvěřil. Počítal s jasnou výhrou, ale nepočítal s tím, že to jeho protivník bude brát smrtelně vážně.“

John Fury není možná nejoblíbenější člověk, ale co se týká zápasových analýz, tak si nikdy nebral servítky, ať už měl ohodnotit kohokoliv, včetně vlastních synů. Však by Tyson mohl povídat, jakou čočku v roce 2019 dostal za výkon s Ottou Wallinem, kde mu doktor kvůli tržné ráně nad okem málem zastavil zápas.


Další články