Sleduj nás

Jiří Procházka: Rakic má slabiny v pohybu. Ukážu mu, že jsem na jiném levelu!

Jiří Procházka: Rakic má slabiny v pohybu. Ukážu mu, že jsem na jiném levelu!FOTO: UFC

Jako vždy diplomatický a především s veškerým respektem. Bývalý šampion se v posledním rozhovoru rozpovídal o svém následujícím zápase, a také o tom, kudy povede cesta k vítězství.

Turnaj UFC 300 se kvapem blíží a s ním i bitva, která zásadně promluví do vývoje na špičce polotěžké váhy. Aleksandar Rakic se vrací po zranění kolene, které utrpěl v roce 2022 v souboji s Janem Blachowiczem. Jeho formu prověří Jiří Procházka, který v posledním zápase tvrdě narazil na Brazilce Pereiru. Jirka tak ukončil svoji osm let trvají šňůru výher, ale nyní se chce co nejdříve dostat zpět na vlnu a Rakic byl jasnou volbou.

„Nespekuluji, jestli je tohle ten pravý soupeř. Chtěl jsem se vrátit do akce co nejdříve a Aleksander byl jediný, kdo byl zrovna z nejlepší pětky volný. Tak jsem mu prostě zavolal a dohodl se s ním na zápase,“ prohlásil bezelstně Procházka v rozhovoru, který poskytl serveru lowkickmma.


Žádné dlouhé rozjímání nad prohrou s Alexem se tedy nekonalo. Jirka si věcně vyhodnotil, kde udělal chybu a již pilně pracuje na jejím odstranění. Rakice tak čeká vylepšená verze moderního samuraje, který rozhodně nemá v plánu využívat nedávné zdravotní obtíže Rakušana.

„To jeho operované koleno nebude primárně můj cíl. Vidím jeho slabé stránky jinde. Například v pohybu a dalších věcech. Uvidíme, jak to bude probíhat v kleci. Myslím, že to má padesát na padesát. Je silný ve wrestlingu, ale v postoji vidím mezery. Každopádně je to skvělý bojovník a já jsem připravený se s ním utkat kdekoliv a ukázat mu, že jsem jiný level,“ prohlásil Jiří, který udělal v přípravě malé změny, ale stále má okolo sebe svůj oblíbený tým v podobě Martina Karaivanova a Jaroslava Hovězáka.


Karta jubilejního turnaje UFC 300 je již prakticky uzavřená a podle všech informací se Jiřího zápas dostane do hlavní části večera. O tom, co bude největší tahák, ovšem stále panují pochybnosti, které dávají prostor mnoha spekulacím.


Další články