Sleduj nás

Jiří Procházka hodnotí Hillův bojový styl a odhaluje, čím by mu mohl zatápět

Jiří Procházka hodnotí Hillův bojový styl a odhaluje, čím by mu mohl zatápětFOTO: UFC

Pokud se Jiří Procházka zvládne do léta vrátit do klece, jeho soupeřem bude čerstvý šampion polotěžké váhy Jamahal Hill.

Ten momentálně drží mistrovský opasek, jenž si vybojoval nad Gloverem Teixeirou, kterého k překvapení mnohých z nás naprosto přejel. Ze sedmičky divizního žebříčku se během jedné noci stal šampionem a ten by si přál hned svou první obhajobu provést s Jirkou Procházkou. Má k tomu však jednu podmínku. 

„Jiříku, jsi můj vysněný soupeř, a proto jsem ochotný si počkat do léta, než se uzdravíš, abych ti mohl čelit. Pokud se to však protáhne, tak přijmu jiného vyzývatele. Proto na sobě zapracuj, ať jsi co nejdříve fit!“ vzkázal Hill prostřednictvím kanálu ESPN+ do Čech. 


Zpráva sem v pohodě doputoval a byla přijata. Jirka se na duel s Hillem velmi těší a už se pomalinku začíná rozhýbávat v bazénu. Než se však zapojí do plné přípravy, zabere to dobré dva měsíce. 

„Jsem ve fázi, kdy plně rehabilituji a nějakým způsobem se snažím zapojit všechny svaly tak, abych je aktivoval a aby tělo správně fungovalo. Následující dva měsíce mám na to, abych plně rehabilitoval a poté bych mohl začít lehce trénovat. Po dalším měsíci si myslím, že by mohly být normální tréninky. Věřím, že za tři až čtyři měsíce bych mohl být zpátky, jsou to ale pouze predikce,“ sdělil Procházka televizi Nova. 


A jak hodnotí Jamahala Hilla jako svého potenciálního soupeře? „Má jednoduchý styl, nic složitého. Umí své rány hezky dotahovat, na to si musím dát pozor. Nemaže se s tím, každá jeho rána je nebezpečná. Jde z něj cítit, že umí ukončovat, a to z něj dělá nebezpečného zápasníka. Mě bere, když mám před sebou člověka, ze kterého cítím, že je nebezpečný a že mě může něčím ohrozit,“ řekl dobře naladěný samuraj, který se už nemůže dočkat návratu do klece.


Další články