Sleduj nás

UFC 283 výsledky: Korunovace nového šampiona v muší i polotěžké váze a odchod legend do sportovního důchodu

UFC 283 výsledky: Korunovace nového šampiona v muší i polotěžké váze a odchod legend do sportovního důchoduFOTO: UFC

Velká brazilská párty se nekoná. Pro domácí publikum skvěle rozjetý turnaj otočily poslední dva zápasy, ve kterých jsme poznali nové vládce polotěžké i muší divize. Brazilští bojovníci naopak skončili se zkrvaveným obličejem a bez titulu. 


Turnaj, který se odehrál v úžasné atmosféře zaplněné Jeunesse areny v Riu,  byl orámován rozlučkou dvou velkých legend tohoto sportu. 

Hlavní událost přinesla poměrně očekávaný scénář, kdy Jamahal Hill trefoval svého soupeře z ústupu a Glover Teixeira se snažil boj svazovat a přenést na zem. 

Co se očekávalo méně, byla skvělá obrana takedownů, díky které Američan dokázal udržet Glovera v postoji, kde ho jasně předčil. Od druhého kola se zápas změnil v neskutečnou rvačku a Teixeira měl po několika kopech na hlavu velké problémy. 

Vždy se ale dokázal oklepat a dokazoval, že i ve třiačtyřiceti letech lze bojovat na úplné top úrovni. Zápas i přes zdemolovaný obličej brazilské legendy dospěl do pátého kola, kde Glover doručil takedown a získal dominantní pozici. Jamahal ale předvedl perfektní únik a zbytek zápasu už si pohlídal. Nový šampion po korunovaci padl na kolena a rozbrečel se. 


Emotivní moment doplnil Teixeira složením rukavic do středu oktagonu a ukončením své úžasné kariéry.

I druhý boj o titul přinesl dramatickou podívanou, ale bohužel jsme se dočkali pouze tří kol. Vyrovnaný duel šel v každém kole trochu na stranu vyzyvatele Brandona Morena, který byl přesnější v postoji a dokázal doručit i strhy a kontrolu. 

Figueiredo hrozil svojí oblíbenou gilotinou, ale ukončit mexického mladíka nedokázal a ve třetím kole inkasoval osudový úder. The Assassin Baby vystřelil dlouhý levý hák a trefil Deivesona pod oko. To během zbytku kola a pauzy silně oteklo a přivolaný lékař boj po patnácti minutách ukončil. 


Moreno tak zvítězil TKO, ale vzhledem k hořkosladkému ukončení je možné, že se dočkáme i pátého pokračování nekonečné ságy.

Domácí fanoušky naopak potěšil Gilbert Burns, který uškrtil Neila Magnyho na konci prvního kola. Jessica Andrade zbila Lauren Marphy a odnesla si výhru na body. Johny Walker ukončil údery Paula Craiga, který mu zachytil kop, ale u toho inkasoval smršť ran na hlavu. 

Smutné loučení nabídl legendární Mauricio Rua, který prohrál s Ihorem Potieriou na konci prvního kola TKO. 

Celkově se první číslovaná akce letošního roku vydařila a bude velmi zajímavé sledovat, jak se vyvine situace v polotěžké divizi, do které doufejme brzy promluví i Jiří Procházka.Další články