Sleduj nás

Je to velká škoda, Martínek má rozhodně na víc, než co jsme mohli vidět, hodnotí Vémola

Je to velká škoda, Martínek má rozhodně na víc, než co jsme mohli vidět, hodnotí Vémola

Český zápasník těžké váhy Michal Martínek bohužel podlehl Rodrigovi Ferreroivi, a tak pro něho brány do UFC zůstaly zavřené. „Je to velká škoda. Bylo na něm vidět, jak hodně pracují nervy, a to rozhodlo,“ reagoval Karlos Vémola, který se svého přítele ve zbroji zastal.

Ačkoliv se jednalo o životní příležitost, stále nikde není napsáno, že nepřijde znovu. Mnoho špičkových MMA zápasníků se řídí heslem „Člověk neprohrává, pouze se učí“, což samo o sobě může být motivací Michala Martínka, který si z toho do příště vezme ponaučení. Jak sám hvězdný Terminátor podotkl, v této zkoušce rozhodly nervy a ty měl brazilský protivník klidnější.

„Znám Michala dlouho a připravoval jsem se s ním mnohokrát. V tomto zápase předvedl základní chyby, které vím, že na tréninku nedělá. Ať už začneme u toho strhu, který nebyl pořádně chycený. Potom byl několikrát u pletiva a nesnažil se na něj dostat, spíš se otáčel od klece a zvedal se. U toho arm trianglu mohl vytáhnout ruku za hlavu, ale i když to Brazilec utáhnul, tak Martínek tam měl volnou nohu, kterou si mohl chytit, což je základní obrana, kterou zná,“ hodnotil pro isport.cz průběh utkání Karlos Vémola.


„Asi opravdu moc zapracovaly nervy, jinak si to nedokážu vysvětlit. Protože Michal Martínek je lepší zápasník než předvedl v tomto duelu. Soupeř nějak extra dominantní nebyl, ale byly tam dvě tři chybičky. Tady je vidět, že ve světovém MMA může každá chyba rozhodnout zápas. Je to strašná škoda, mrzí mě to,“ dodával.


Michal Martínek se nechal slyšet, že se řídí svými pocity, které mu nyní říkají, že by si měl vzít chvíli volno, aby si mohl urovnat myšlenky. Až se tak stane, Oktagon MMA ho opět přivítá ve svých řadách, kde ho určitě uvidíme u nějaké zajímavé obhajoby.


Další články