Sleduj nás

Je čas napravit, co jsem zvoral, míní Darren Till a vyhlíží návrat. Jaká jména utkvěla v jeho hledáčku?

Je čas napravit, co jsem zvoral, míní Darren Till a vyhlíží návrat. Jaká jména utkvěla v jeho hledáčku?

Je tomu přesně rok, co byl anglický zápasník Darren „The Gorilla“ Till považován za jednoho z největších talentů divize velterové váhy. Mnozí mu předpovídali, že už brzy sesadí dnes již bývalého šampiona Tyrona Woodleyho z trůnu a zaujme jeho místo. Opak byl však pravdou.

Liverpoolský rodák loni v září nastoupil k titulovému zápasu, ale místo toho, aby navázal na své neporazitelné kouzlo (17-0-1), tak poprvé prohrál. A co víc, zkušený Woodley mladého Tilla naprosto přejel.

Anglická Gorila se ovšem nehodlala vzdát, ačkoliv jí tato rána hodně bolela, tak dostala příležitost vše napravit. 16. března se Darren před domácím publikem představil proti Jorgemu Masvidalovi, ale ani tentokrát nebyl scénář jiný, Masvidal vyhrál ve druhém kole na velmi přesvědčivé KO, s nímž utichla i celá londýnská O2 Arena.

Tyto dvě prohry s Tillem natolik zacloumaly, že se začal oddávat alkoholu, výtržnictví (krádež taxíku), až se nakonec vypařil z mediálního světa. Na více než měsíc se odřízl od veškerých sociálních sítí a dumal nad svou budoucností.


„Potřeboval jsem si uspořádat myšlenky v hlavě,“ prozradil šestadvacetiletý zápasník, jenž už ví, co bude následovat. „Na milion procent jsem rozhodnutý, ještě v roce 2019 se vrátím do klece,“ doplňoval.

Poté však přiznával. „Prohra s Masvidalem mě zlomila. Nebrečel jsem, jen jsem měl hlavu dole. Porazit ho, tak znova bojuji o pás (tentokrát s novým šampionem Kamaru Usmanem). Místo toho ale teď bojuje Masvidal s Askrenem a na vítěze pak pravděpodobně bude čekat bitva o titul.“

Cesta k návratu to bude sice o něco delší, ale pro někoho tak mladého, jako je Till, tu šancí bude ještě několik. „Kdybych si měl vybrat, přál bych si odvetu s Masvidalem. Vím, že ho můžu porazit, tak zatraceně moc to chci dokázat,“ štvala ho ta domácí prohra. „Když ne on, tak chci Bena Askrena nebo Tyrona Woodleyho. Počkám si, jak to UFC rozsoudí. Rozhodně ale chci někoho ze špičky a co nejrychleji napravit to, co jsem zvoral,“ uzavřel anglický bijec.Další články