Sleduj nás

Jak sázet na box a vydělávat?

Jak sázet na box a vydělávat?FOTO: Shutterstock

Zájem o box v posledním desetiletí znovu stoupá. Mnoho lidí se stává příznivci tohoto technicky a fyzicky náročného sportu a roste i objem sázek na něj.

V tomto článku se dozvíte, jak na box sázet a jak najít hodnotné kurzy. Sázení na box je nejenom vzrušující, ale jakmile sázkař tento sport pochopí a přijde na kloub některým specifikům profesionálního boxu (jako srovnání se nabízí sázení na MMA), umožňuje navíc slušně vydělat.

Stejně jako u jiných sportů je třeba nejprve box poznat a zjistit, jaké typy sázek na něj jsou dostupné. Většina boxerských zápasů jsou buď standardní profesionální zápasy (10 tříminutových kol) nebo boje o titul (12 tříminutových kol). Výjimkou je box na Olympijských hrách (3 tříminutová kola).


O výsledku boxerského zápasu může být rozhodnuto mnoha způsoby

  • Knokaut (KO) – Nastává, když jeden z boxerů nevstane ani poté, co rozhodčí napočítá deset sekund.
  • Technický knokaut (TKO) – Rozhodčí zastaví boj, jeden z boxerů nemůže pokračovat kvůli zranění způsobenému ranou, případně soupeřův trenér vhodí ručník do ringu (odstoupí)
  • Na body (D) – Jeden z boxerů zvítězí na body, které mu udělí tři rozhodčí.
  • Technicky na body (TD) – Zápas je po zranění rozhodnut podle počtu bodů.
  • Diskvalifikace (DQ) – Jeden z boxerů je diskvalifikován.

Je vhodné poznamenat, že různé řídící orgány (IBF, WBC, WBA a WBO) mají mírně odlišnou interpretaci technického vítězství na body. Na všechny zápasy se vypisují sázky Money line. Na významnější zápasy, například ty z mistrovství světa, i sázky na způsob vítězství – tedy na to, zda boxer zvítězí knokautem, technickým knokautem nebo na body.

Jak důležité je hledat informace

Když se učíte sázet na box, je hledání informací velmi významné. Vzhledem k řadě různých váhových kategorií, tělesných typů a stylů boxu je důležité vědět, s čím každý ze soupeřů do zápasu přichází. Kromě zjištění toho, jak k sobě ladí styly obou boxerů, stojí za to analyzovat i předzápasovou přípravu. Pokud boxer přechází do vyšší nebo nižší váhové kategorie, může jeho silová a kondiční příprava před zápasem hodně vypovídat – více se dozvíte v našem článku o strategii sázení na box.


Forma není nejlepší ukazatel

V boxu má nedávná forma při rozhodování o pravděpodobném vítězi daleko menší vypovídací hodnotu než jiné faktory. To, že měl boxer v minulosti skvělé výsledky, nemusí znamenat, že je výborný bojovník. A naopak boxerova porážka nemusí znamenat, že je třeba ho odepsat. Je dobré si zjistit, jak se boxerům v sázkách dařilo proti srovnatelným protivníkům – najděte si výsledky zápasů proti soupeřům s podobným stylem boje, slabými a silnými stránkami. Získáte tak lepší představu, jak si oba boxeři proti sobě stojí.

Analyzujte zápas, ne událost

Velkou částí boxu vždy byla osobnost boxerů a jejich schopnost udělat dojem. Je však důležité, abyste při sázení analyzovali zápas jako celek a nezabývali se jen samotnou událostí. Stejně jako při sázení na jakýkoli jiný sport musíte oddělit signál od šumu. Nenechte se zmást tím, co si o sobě boxer myslí nebo co si o něm myslí zástupy jeho fanoušků. Analyzujte zápas objektivně a udělejte si vlastní závěry.


Pokud si všimnete něčeho, co bookmaker přehlédl, našli jste hodnotu, na kterou má smysl si vsadit, klikněte zde pro ty nejlepší kurzy.


Další články