Sleduj nás

Jak by se na to tvářil asi Terminátor? Kincl se prý mohl objevit na UFC Praha. Proč to tedy nakonec neklaplo?

Jak by se na to tvářil asi Terminátor? Kincl se prý mohl objevit na UFC Praha. Proč to tedy nakonec neklaplo?

Muž, jehož po celé republice zdobí jeden neodmyslitelný slogan „Dlouhá cesta za pomstou“, se znenadání svěřil s tím, že měl tu příležitost se objevit na UFC v Praze. Proč to tedy nedopadlo a přijde ta příležitost znovu?

UFC Fight Night 145 je už prakticky za rohem a my jsme ještě nedávno řešili otázku, jaké Čechy bychom tam kromě Lucie Pudilové mohli vidět. Nejvíce se skloňovalo jméno Karlose Vémoly, jemuž se bohužel nikdo neozval, nebo Jiřího Procházky, který tu šanci sice měl, ale kvůli platné smlouvě s Rizinem se od svého chlebodárce neoprostil. Jak se později ukázalo, udělal dobře, japonská organizace mu vzápětí domluvila bitvu o titul v polotěžké váze, díky níž může zase o něco více proslavit Českou republiku (v tom světovém žebříčku). Jak je to ale v případě Patrika Kincla, jehož jméno bylo ve skloňování s UFC vynecháno?

„Nechtěl jsem o tom předtím mluvit, ale kontaktovali mě dva manažeři, kteří mi v podstatě sdělili, že je šance mě na UFC do Prahy dostat,“ překvapoval Kincl. „Když se domlouvala fight card, soustředil jsem se hlavně na zápas s Ondrušem. Ty věci se protínaly. Já řešil svůj domluvený souboj a nechával si zadní vrátka do UFC. Nakonec to ale bohužel nevyšlo. Je možné, že se jim hodili jiní zápasníci a možná za to mohla i ta má loňská porážka (právě s Vémolou). Abyste se dostali do tak prestižní soutěže, je logické, že se od vás očekává dlouhá vítězná šňůra,“ poukazoval na to, v čem tkvěl problém.


V budoucnu by se však daná příležitost mohla opakovat. „Pokud to půjde dobře, tak si myslím, že bych se tam do dvou, maximálně do tří let mohl objevit,“ prozrazoval. Nejvíce by mu brány pootevřelo právě vítězství v odvetě nad Karlosem Vémolou. Repríza je v plánu 7. června. „Dost lidí mi teď přeje vítězství. Dostávám dokonce zprávy od osob, co dříve fandily Terminátorovi a dnes přejí mně. Je úžasné cítit tu podporu, která se mi dostává,“ pochvaloval si Kincl, který rovněž nezapomněl uvést, že je ten zápas pro něho dost osobním. „Chci všem dokázat, že jsem na Karlose měl už poprvé,“ dodává.


Další články