Sleduj nás

Jak by dopadla válka Khabib vs. Oliveira? Orlův trenér nabídl odpověď

Jak by dopadla válka Khabib vs. Oliveira? Orlův trenér nabídl odpověď
Charles Oliveira se zatím úspěšně prodírá všemi papírovými předpoklady a sráží na kolena jednoho soupeře za druhým. Jak by si ovšem vedl v bitvě proti bývalému vládci Khabibovi Nurmagomedovi?

To je otázka, která spoustu lidí velmi zajímá a na kterou se bohužel asi už nikdy v praxi nedozvíme odpověď. Musíme si proto vystačit pouze s teoretickou výpovědí, kterou přinesl vrchní kouč z American Kickboxing Academy Javier Mendez.

„Charles je dobrý fighter a zaslouží si veškeré možné uznání za to, co ve své kariéře dokázal, ale kdyby jednou došlo na fight mezi ním a Khabibem nebo dokonce na fight mezi ním a Islamem (Makhachevem), tak by prohrál,“ je si jistý uznávaný kouč ze San José.


„Khabib by na nic nečekal a od prvních sekund by se s Charlesem pustil do grapplingu, kde by dominoval. Víme, že je Oliveira skvělý zemař, má skvělé jiu jitsu, ale na Khabibův grappling nikdo nemá. Znáte mě, a tudíž víte, že jsem k vám vždy upřímný. A takto to prostě cítím,“ sdělil Mendez.

„A i vzhledem k tomu, jak Charlese obdivuji, tak se domnívám, že by neporazil ani Islama. To je člověk, který jde po Khabibových stopách, snaží se dosáhnout jeho úrovně. Myslím si, že i on by nad Charlesem dominoval,“ vypověděl Mendez ve svém AKA podcastu.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články