Sleduj nás

Ilja Topuria má dalšího soupeře! V polovině června se střetne s Joshem Emmettem

Ilja Topuria má dalšího soupeře! V polovině června se střetne s Joshem Emmettem FOTO: UFC

Neporažený španělský borec se dočká v UFC velké premiéry. Poprvé v jeho kariéře bude figurovat jako hlavního tvář celé akce.

Společnost v kleci mu přitom bude dělat nedávný titulový vyzyvatel Josh Emmett. Turnaj se odehraje 17. června na zatím nespecifikovaném místě a představí se na něm i naše Tereza Bledá.

El Matador potřeboval v UFC přesně pět zápasů, aby na něm organizace postavila jeden z večerů UFC Fight Night. Bezchybnou bilanci třinácti vyhraných duelů Ilja vyšperkoval dvanácti ukončeními před limitem. Osmkrát se prosadil submisí a k tomu přidal čtyři knockouty. 


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Právě boj v postoji je to, čím se Topuria nejvíce prosazuje. V Londýně sestřelil domácího Jai Herberta krásným pravým hákem a na UFC 282 dokázal rozebrat i do té doby neporaženého Bryce Mitchella. Amerického milovníka konspiračních teorií tak deprimoval, že chtěl po jejich zápase dokonce ukončit kariéru.

Josh Emmett je v UFC prověřená značka. Američan má v nejlepší světové organizaci již dvanáct zápasů, během kterých zvládl uspat taková jména, jako jsou Michael Johnson nebo Ricardo Lamas. Právě smrtící knockout power je hlavní zbraní středoškolského učitele. Série pěti výher v řadě vystřelila Emmetta až do boje o dočasný titul, ale zde tvrdě narazil na Yaira Rodrigueze. Mexičan předvedl takřka dokonalý výkon a ukončil svého soupeře ve druhém kole submisí.


I po této prohře se Emmett nachází na páté pozici v žebříčku pérové váhy. Topuria je devátý, a tak má možnost solidně povyskočit a v případě výhry se zapojit do titulového mixu. Jeho atraktivní styl i neposkvrněná bilance k podobné příležitosti přímo vybízejí.
 


Další články