Sleduj nás

Hraje si Conor McGregor zase jednou s pocity fanoušků? Hvězdný irský zápasník údajně „ukončil“ kariéru

Hraje si Conor McGregor zase jednou s pocity fanoušků? Hvězdný irský zápasník údajně „ukončil“ kariéru

Jedná se o rozhodnutí, které nemůže spousta lidí pochopit. Notorious ještě prakticky před čtyřiadvaceti hodinami potvrzoval, že se blíží oznámení termínu jeho dalšího zápasu, který dle všeho měl být právě s vítězem UFC Fight Night 148 Anthony Pettisem, a náhle se objevil rychlý a nic nevysvětlující konec.

McGregor tak učinil na svém twitterovém účtu, kde napsal: „Zdar všichni, rychlé oznámení. Formálně jsem se rozhodnul ukončit sportovní kariéru známou také jako ‚smíšená bojová umění‘. Všem mým kolegům přeji hodně štěstí, já se teď připojuji ke svým bývalým kolegům na této pouti. Piña Colada na mě!“

Conor si již v minulosti hrál se svými fanoušky, avšak momentálně se pro jeho čin snažil najít odůvodnění i šéf UFC Dana White: „Dává to smysl, protože mu prodej jeho whisky zajistil spoustu peněz. Kdybych já byl jím, pak bych také skončil. Bylo skvělé ho tu mít. Přeju mu hodně úspěchů mimo oktagon,“  napsal formou SMS Brettu Okammotovi.


Jako všude jinde ovšem, i zde existují dvě strany mince. Novináři z EPSN informovali o tom, že se „může“ jednat o předčasný aprílový žertík, který jen vzbudí pozornost před Conorovým dalším zápasem. Koneckonců dění v posledních dnech nedávalo v porovnání s daným rozhodnutím žádný smysl. McGregor učinil podobné rozhodnutí v dubnu roku 2016, pak se vrátil ještě silnější.


A vlastně motivace sám sebe překonávat je to, oč tu běží. S ohledem na všechny Conorovy rozhovory, které podstupoval prakticky den co den, bylo všude cítit, že se připravuje nejen na svůj vítězný comeback, ale i na to usednout na trůn divize lehké váhy. To vše by měla korunovat odveta s Khabibem Nurmagomedovem.

Pokud by se jednalo o poplašnou zprávu, Notorious mohl chtít donutit současného ruského šampiona k akci. Původní plán totiž zněl tak, že k žádné odvetě nedojde, Khabib má platnou smlouvu jen na jeden zápas, přičemž co přijde po něm, to nám zatím neupřesnil. Podíváme-li se na to tedy z toho logického hlediska, jaký má pro Conora význam pokoušet se držet na vrcholu, nedostane-li se mu odvety v jediném zápase, který pro něho má smysl?  


Prozatím nám zůstává naděje. Jediný příspěvek, který mluvil o konci kariéry, je ten na twitteru. Reakce Dany Whitea poté přišla z SMS zprávy, kterou adresoval Brettu Okammotovi. Doposud nebylo vydáno žádné oficiální prohlášení, které by bylo slyšet. Obě verze příběhu jsou tedy stále otevřeny.


Další články