Sleduj nás

Henry Cejudo: UFC špatně platí. Nedivím se, že to tam Aldo zabalil

Henry Cejudo: UFC špatně platí. Nedivím se, že to tam Aldo zabalil
José Aldo sice ukončil svou MMA kariéru, ale bojem se bude živit dále. A konečně na jeho účtu i nějaké peníze skutečně přistanou.

Brazilský veterán usoudil, že na smíšená bojová umění jeho schopnosti už nestačí, a proto se s UFC domluvil na rozvázání smlouvy. O definitivní kariérní konec se ovšem nejednalo, neboť José už dříve avizoval, že až pověsí MMA rukavice na hřebík, navleče si ty boxerské.

Box je z toho historického hlediska stále větším sportem, a tudíž se v něm pohybují i jiné částky. Takové, které by brazilskému rekordmanovi na rozdíl od jeho působení v UFC mohly zajistit i slušný důchod.


„Jsem za Josého rád, skutečně rád,“ chopil se slova bývalý šampion muší či bantamové váhy Henry Cejudo, který kdysi také odešel do důchodu v domnění, že se po jeho kvalitách UFC zasteskne, a tak mu případný návrat dobře proplatí... Mýlil se.

„UFC je dobrá organizace, to nepopírám, ale pravda je, že na platy bojovníků dávají minimum peněz. Dokonce kolikrát méně, než platí jiné organizace. Když tu máte takovou legendu, jako je José Aldo, která si za svou dřinu nevydělává více jak bojovníci napříč Evropou nebo Asií, pak je to smutné,“ zhodnotil Cejudo.


„Proto jsem za Alda skutečně rád, jak to pro něj nyní dopadlo. A vůbec se mu nedivím. V MMA si nemá už co dokazovat a boxem si může slušně vydělat na stáří. Přeju mu do budoucna jen to nejlepší,“ sdělil Cejudo prostřednictvím serveru MMA Junkie.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články