Sleduj nás

Henry Cejudo odborně vysvětlil, proč Pereira vypne Adesanyu

Henry Cejudo odborně vysvětlil, proč Pereira vypne Adesanyu
Souboj, na nějž se upínají zraky milionů lidí. Bude Alex Pereira skutečně tím vyvoleným, který sesadí Israela Adesanyu z trůnu?

Vzájemná minulost obou bojovníků nám říká, že to možné je. Přítomnost nám ovšem tvrdí, že se Adesanya jako fighter velmi posunul. A to znamená, že by se teoreticky mohl poučit z porážek, které mu Pereira v kickboxu uštědřil před pěti, resp. šesti lety.

Fanoušci se v tomto případě opět řadí na dva tábory. Ten první věří Pereirovi, ten druhý ale velmi dobře tuší, že si Adesanya své žezlo pohlídá. Jak se na to dívá zkušený stratég a bývalý šampion dvou hmotnostních kategorií Henry Cejudo?


cejudo utok verbalni

Očekávejte ukončení před limitem


Henry Cejudo se opět vžil do role zápasového analytika a na titulový souboj se důkladně podíval během rozboru na svém YouTube kanálu. Důležité z celého proslovu jsou dva body – tento zápas rozhodně nedojde na body a střední váha pozná nového šampiona.

„Opravdu neočekávám, že by tento fight měl trvat celých pět kol. Odvozuji si to z jednoho prostého faktu, a tím je, že je Alex velmi zkušený fighter. Ví, co na Izzyho bude platit. Žádná vyčkávací taktika to rozhodně není, on se bude tlačit dopředu,“ uvedl „Triple C“.


„Samozřejmě, Israel je šampionem z nějakého důvodu, ale v Alexově stylu vidím více nebezpečných prvků. Přijde mi více rozmanitý a nepochybně má i prudší údery, díky nimž ho považuji za nebezpečnějšího jedince,“ rozvíjel svou myšlenku.

„Co bych Israelovi vytknul, je to, že bojuje až moc zeširoka. Tím, jak vysouvá svou přední nohu, přímo vybízí soupeře, aby toho využili. Nemluvě o tom, že jsou nohy základem veškeré jeho taktiky… A nad tímto se chvíli pozastavím. Udivuje mě, že si toho ještě téměř nikdo nevšiml. Izzy tu nohu pravidelně vystrkuje, ale málokdo mu po ní útočil,“ poznamenával.

„Alex je rozený kickboxer, low kicky mu nejsou cizí, a tudíž věřím, že zrovna on této výhody využije. Půjde jak po té přední noze, tak i po bradě soupeře. A protože v tom ringu Alex už s Israelem stál předtím, tak nepochybně bude vědět, co má dělat, aby ten finální úder našel. Proto věřím v jeho ukončení před limitem,“ odhalil Cejudo svou predikci.

Další články