Sleduj nás

Haye: Joshuův zápas s Wilderem neschvaluji. Musí ukázat, že na něj vůbec má

Haye: Joshuův zápas s Wilderem neschvaluji. Musí ukázat, že na něj vůbec máFOTO: TOP RANK

Pokud se má Anthony Joshua měřit se světovou kvalitou, jakou je Deontay Wilder, potřebuje dokázat, že je na něj připraven, míní bývalý šampion.

David Haye je tím mužem, který ještě nedávno hovořil o tom, že se klidně navrátí z důchodu, jen aby současným těžkým vahám ukázal, jak se mají chovat. Mnohé z nich by údajně srovnal do latě, a to včetně takového Anthonyho Joshuy.

Důvodem, proč tento boxerský veterán Joshuovi tolik nevěří, je, že má hodně vrtkavé výkony. A co hůř, ani během svých nejlepších zápasů prý nedosahuje kvality, jaká se očekává od šampionů a boxerů světové úrovně.


„Anthonyho jako člověka uznávám, ovšem jako boxer ještě kvalitativně zaostává za tím, co byste od skutečného šampiona očekávali. Že ho Usyk porazil, to jenom dokazuje, že ještě není zdaleka tak komplexní, jak si lidé mysleli,“ chopil se slova Haye.

„Pokud si AJ vážně myslí, že dokáže porazit Wildera, tak mně, sobě samému a následně mnoha lidem tam venku musí ukázat, že je na tuto úroveň zápasu připraven. Měl by si dát ještě nějaké zahřívací kolo, kterým by potvrdil, že je na Wildera připravený,“ líčil někdejší šampion, jehož slova zazněla na iFL TV.


„Na Anthonyho místě bych přijal fight s Dillianem Whytem, který dokonale prověří jeho kvality. Pokud jej porazí, ok, Wilder stojí v pořadí. Pokud by ale teď nedal ani Whytea, který je mimochodem mnohem zkušenější, než byl před nějakými osmi lety, když Joshuu potkal poprvé, tak mě to mrzí, ale v duelu s Wilderem nemá co dělat,“ zněl Hayeho názor.


Další články