Sleduj nás

Grand Prix města Ústí nad Labem: Představí se čtyři aktuální mistři světa z Kuby

Grand Prix města Ústí nad Labem: Představí se čtyři aktuální mistři světa z Kuby

Jubilejní padesátý ročník oslaví Grand Prix v boxu hvězdnou účastí. Do Ústí nad Labem dorazilo 130 mužů a 62 žen z 30 zemí světa. Nechybí sedm Kubánců, jsou mezi nimi mistři světa i olympijští vítězové.

„Grand Prix bude v plné parádě, představí se u nás čtyři aktuální mistři světa z Kuby,“ těší se Svatopluk Žáček, prezident České boxerské asociace. Aktuálními světovými šampiony jsou Yosbany Veitia (52 kg), Andy Cruz (63), Julio La Cruz (81) a Erslandy Savón (91). Navíc Arlen Lopez (75) vyhrál olympiádu stejně jako Julio La Cruz. „Mám z toho dobrý pocit. Je jasné, že kubánská účast je vždy okrasa, láká lidi. Je rozdíl mít Velkou cenu s Kubou, či bez ní,“ uvědomuje si Žáček.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Grand Prix startuje ve středu a vyvrcholí sobotním finále v ústecké hale Slunety se startem v 17 hodin, vzhledem k velké účasti se bude boxovat ve dvou rincích. „Od roku 1989 na 100 procent taková účast nebyla, loni a předloni jsme měli spíš problém, abychom sem někoho dostali. A letos jsme museli už i některé výpravy odmítat. Asi je to hlavně tím, že to je dobrý termín. Boxeři to berou jako přípravu na červnové Evropské hry v Minsku, které jsou současně mistrovstvím Evropy, a dále na zářijové mistrovství světa v Rusku,“ podotkl Žáček.

Česko bude reprezentovat osm až deset boxerů. „Našimi hlavními nadějemi budou Šachbazjan a Novák, loňští finalisté. Zdeněk Chládek startovat nebude, zranil se, takže nepojede ani na Evropské hry,“ mrzí Žáčka neúčast české jedničky.


Celkově má ovšem Grand Prix nebývale skvělé obsazení. „Výborní jsou třeba Korejci, Italové a Francouzi, kteří mají v týmech medailisty z olympiády, mistrovství světa a Evropy. Francie má největší hvězdu Sofiane Oumiha (63 kg), stříbrného medailistu z olympiády v Riu a mistra světa z Hamburgu před dvěma lety. Oumiha se představil loni v Praze v utkání Evropa-Asie. Těšit se diváci mohou i na výborné Brazilce, kteří obsadili všechny váhy mužů i žen.“

Ve středu startuje Grand Prix v 16 hodin a vstup je poprvé a naposledy zdarma.Další články