Sleduj nás

GCF 46 a Michal Krutor Lebduška v akci: Byl jsem sám svým trenérem, dělal jsem vše podle sebe a měl jsem vetší chuť makat

GCF 46 a Michal Krutor Lebduška v akci: Byl jsem sám svým trenérem, dělal jsem vše podle sebe a měl jsem vetší chuť makat

Michal Lebduška přezdívaný Krutor, v minulosti chuligán pražské Sparty, bude 13. října zápasit na galavečeru v MMA v Dobříši GCF 46: FIGHT NIGHT DOBŘÍŠ. A rozhodně půjde o pořádnou podívanou...


Tip: Dnešní UFC 300 s Jiřím Procházkou můžeš zdarma sledovat zde.

„Krutora“ čeká jubilejní desátý profesionální zápas v kleci, na který zve všechny fanoušky nejtvrdšího bojového sportu planety tím, že se můžou těšit na jeho pěsti a lokty, které budou dopadat na jeho protivníka. „Je to kousek od Prahy, tak doufám, že mě přijede podpořit spousta fanoušků,“ svěřil se Michal.

Vracíš se na scénu po dlouhé pauze. Proč sis dal roční přestávku ve sportu, kde může hrát důležitou roli každý vynechaný měsíc?

Naposledy jsem před rokem porazil Slováčka se super bilancí na jeho vlastním území, pak jsem měl mít zápas, ale také osobní problémy. Ty jsem musel vyřešit a dotáhnout do zdárného konce. Navíc jsem si potřeboval zajistit nějaké věci do budoucnosti. To pro mě byla absolutní priorita.


Michal Lebduška přezdívaný Krutor

Jak probíhala příprava a kdo ti pomáhal?

Příprava ala Clubber Lang - byl jsem sám svým trenérem, dělal jsem vše podle sebe a měl jsem vetší chuť makat. Jinak mi pomáhalo hodně lidí - hlavně Venca Přibyl, se kterým to jsou sparingy jak mají být.


Musíš shazovat skoro 10 kilo. Věříš, že to půjde snadno? Jaký je tvůj recept?

Dohromady to je 12 kg dolů, ale jelikož už jsem našel to, co mi vyhovuje, jde to dolu celkem hezky a neumírám. Každopádně je to vždy hnus, chce to tvrdě makat a odpouštět si spoustu věcí. Recept: co jde, shodím na tuku a potom jedu vodu, takže klasika.

Co víš o soupeři?

O soupeři vím, že trénuje v gymu u Ivana Buchingera. Pod Nagym. Na zápasy jsem koukal, vůbec není špatný. Porazil dva Čechy, ale nedisponuje ničím extra. Uvidíme, jak na tom bude.

S jakou strategií chceš jít do zápasu?

Strategie do zápasu je asi taková, hlavně být v klidu a pohodě. Pak až se uvidí, jak se to bude vyvíjet a podle toho se zařídím. Nemá cenu vymýšlet, pak je to vždy stejně jinak. 


Jak jsi spokojen u GCF?

GCF, veliká spokojenost. Zápasím tam už od začátku. Už to sice není, co to bývalo, ale já jsem s Hášou (Michal Hamršmíd) kamarád. Pomáhal jsem mu v přípravách na zápasy a on mi to vrací tím, že mi dá zápas. Jediné, co by mohlo být lepší, je promo zápasů a výplaty. Ale i tak. Prostě musím makat a přijde to samo. Jsem rád, že tu taková organizace je. Takže jo, spokojenost!

Michal Lebduška a Jiří Kajínek

Kam tě může případná výhra posunout?

Chci jen zápasit a vyhrávat, pak se uvidí. Když budu kvalitní fighter, nabídky určitě přijdou. 

Co plánuješ ve výhledu dalších několika let? Kde se vidíš? 

Chci hlavně dělat to, co mám rád a co mě baví. Také mít pohodový život a být svůj. Sport není priorita, takové podmínky tu nemáme, ale rád bych vydělal a byl zajištěný.


S kým by ses chtěl v budoucnu utkat?

V budoucnu bych se chtěl utkat třeba s Denisem Poborským. Jinak je mi to jedno. Já se hlavně utkávám sám se sebou. 

Jak se ti líbil zápas Khabib - Conor? A co si myslíš o incidentu po ukončení?

Já tyhle zápasy nekomentuju, je to divný a připomíná to WWE. Když už něco sleduju, tak jiné fightery. Incident totální hovadina, měl se na to vykašlat, nechat se vyhlásit a myslet si svoje. Nejsem zastánce tohoto chování v ringu. Na ulici ať se seštípou klidně jako Kimbo.


Další články