Sleduj nás

Galavečer Boxing Lucerna již dnes! Český šampion Dekýš zabojuje o prestižní titul

Galavečer Boxing Lucerna již dnes! Český šampion Dekýš zabojuje o prestižní titulFoto: Profimedia

Již dnes večer 30. prosince se v pražské Lucerně uskuteční prestižní boxerský galavečer Boxing Lucerna, jehož hlavním tahákem bude titulový zápas o titul WBC CISSB. Do ringu vstoupí český profesionální boxer Lukáš Dekýš, který se postaví zkušenému soupeři albánského původu s bilancí 16 vítězství a 2 porážky.

Nejlepší český profi boxer se zářivou kariérou

Lukáš Dekýš patří mezi špičku českého profesionálního boxu. Ve své dosavadní kariéře nasbíral neuvěřitelných 14 vítězství bez jediné porážky. Pyšní se tituly dvojnásobného mezinárodního mistra ČR, dvojnásobného mezinárodního mistra Polska a získal také titul euro-asijského šampiona organizace WBC.

„Jsem nyní nejlépe postavený český profesionální boxer podle boxerského žebříčku BoxRec. Ve své váhové kategorii držím 48. místo z 2250 boxerů na světě,“ uvádí Dekýš, který v tomto roce ukázal skvělou formu.

Cesta k dnešnímu titulovému zápasu

V březnu letošního roku absolvoval Dekýš náročný osmikolový zápas s kvalitním polským soupeřem. A zvítězil jednoznačně na body. Další zápas přišel v dubnu, kdy Dekýš porazil arménského amatérského šampiona Hamo Aperjana v šestikolovém klání, které mu přineslo titul organizace GreatU.

Dnešní večer však bude pro Dekýše další zkouškou jeho schopností a důležitým krokem v jeho kariéře. Zápas s albánským protivníkem, který žije v České republice, slibuje vzrušující podívanou.


„Soupeř je velmi kvalitní a zkušený, jeho bilance 16-2 to jasně dokazuje. Věřím však v naši přípravu a svou schopnost zvítězit,“ dodává Dekýš, který věří, že mu podpora domácího publika dodá další energii.

Lucerna: Tradiční kolébka boxu

Boxing Lucerna je jednou z nejprestižnějších boxerských událostí v České republice. Historické prostory Lucerny už roky hostí souboje nejlepších boxerů a dnešní galavečer nebude výjimkou. Hlavní zápas o titul WBC CISSB je tak očekáván s velkým nadšením.

Fanoušci boxu si tento večer nenechají ujít a Lucerna bude jistě praskat ve švech. Pro Lukáše Dekýše je to nejen příležitost obhájit svou pozici nejlepšího českého profesionálního boxera, ale také krok blíž k dalším mezinárodním úspěchům.

Redakce Top-Fight drží palce a budeme s napětím sledovat, jak se tento talentovaný boxer popere s další velkou výzvou.



Další články

Tyson Fury si dává na čas. Před bitvou s Joshuou vyhlíží dalšího soupeře

„Máme podepsáno a jsme připraveni vyrazit, přesto bychom si přáli ještě jeden přípravný duel,“ prohlásil nečekaně manažer britského boxera Spencer Brown, čímž do plánovaného souboje gigantů vnesl novou vlnu nejistoty. Třebaže se fanoušci upínají k listopadovému termínu, Tyson Fury hodlá v červenci znovu prověřit svou formu pod dohledem streamovacího giganta Netflix.

Tyson Fury si dává na čas. Před bitvou s Joshuou vyhlíží dalšího soupeře

Megazápas Joshua vs. Fury se komplikuje. Problémem je Wilder

Anthony Joshua by si to očividně představoval jinak. Nejdřív Deontay Wilder, pak Tyson Fury. Jenže právě tenhle plán naráží na obavu, že by se vysněný britský megazápas mohl rozpadnout ještě dřív, než se vůbec stihne podepsat.

Megazápas Joshua vs. Fury se komplikuje. Problémem je Wilder

Fury po výhře vyzval Joshuu. Britský box znovu cítí zápas, na který čeká roky

Tyson Fury se po návratu do ringu nezdržoval dlouho. Sotva v Tottenhamu přejel Arslanbeka Makhmudova na body, obrátil se směrem k Anthonymu Joshuovi a zkusil rozpohybovat zápas, který britský box slibuje už skoro deset let. Jenže místo okamžité dohody přišla další slovní přestřelka a připomínka, že velké zápasy se nedělají v euforii u mikrofonu.  

Fury po výhře vyzval Joshuu. Britský box znovu cítí zápas, na který čeká roky