Sleduj nás

Fury: Wildera nesnáším a přál bych si, aby ho Joshua vypnul, ale fakt na to nemá

Fury: Wildera nesnáším a přál bych si, aby ho Joshua vypnul, ale fakt na to nemáFOTO: TOP RANK

Tyson Fury je nadšený zprávou, že Joshua konečně nabral sebevědomí a postaví se proti Wilderovi. Dokonce mu i bude fandit, protože Deontaye za ty všechny řeči a nadávky vůbec nemusí, ale příliš pozitivní se svými predikcemi není.

Termín bitvy zatím není znám, ale dle svědectví jedné i druhé strany půjde o závěr roku a neutrální půdu. Obrazně si tedy můžeme říct, že se v prosinci přeneseme do Saúdské Arábie, která se jako pořadatelská země velkých boxerských zápasů už několikrát osvědčila.

Anthony Joshua touží po co nejrychlejším návratu na vrchol, což mu může zajistit pouze skalp velkého soupeře. Jeho manažer Eddie Hearn pro britskou televizi Sky Sports potvrdil, že v tomto boji půjde absolutně o všechno. Hrát se bude vabank, přičemž vítěz se vyšvihne v žebříčku nahoru a poražený dost možná ukončí kariéru.

Tyson Fury si je všech těchto skutečností vědom, a tak je velmi zvědavý, jak se všechno vyvine. Nepopírá, že bude svému krajanovi fandit, ale rovněž silně váhá, zdali má na to, aby Deontaye porazil.

„Nemám Deontaye rád. Uznávám ho jako boxera a respektuji vše, čeho v kariéře dosáhl, ale podle mě je to taková malá ku**čka, která si pořád na něco stěžuje. Stačilo mi, když jsem viděl, jak mě tři roky bez přerušení vinil z podvádění, snižoval moji výhru apod. Už jenom proto s ním nedokážu táhnout basu,“ povídal Fury rovněž pro stanici Sky Sports.


„Anthony Joshua je sice srab, aspoň se tak jevil, když jsme jednali o našem vzájemném zápase, ale pořád k němu chovám respekt. Tak prostě jen neměl odvahu mi čelit, ale teď ji má a jde proti Wilderovi, takže mu budu fandit. Nechť učiní Anglii opět slavnou a třeba se na něho usměje štěstí. Za sebe ale říkám, že na to s největší pravděpodobností nemá,“ líčil.

„Tady jde o to, že já a Wilder jsme dvěma nejlepšími těžkými vahami současnosti, všichni ostatní jsou za námi. Joshua nedokázal porazit ani malou střední váhu (Oleksandra Usyka) a chce si troufat na nejlepšího knakautéra vůbec? Já Wilderovi čelil, a tak vím, že jeden jeho úder může rozhodnout. Joshua to ale neví a na to podle mě doplatí,“ zněla Tysonova predikce.​


Další články