Sleduj nás

Fury a Joshua se dohodli na dvojzápase! Zájmy obou stran však ještě mohou zmařit Wilder nebo Pulev

Fury a Joshua se dohodli na dvojzápase! Zájmy obou stran však ještě mohou zmařit Wilder nebo Pulev

Šéf stáje Matchroom Boxing Eddie Hearn během středečního odpoledne exkluzivně pro britskou stanici Sky Sports potvrdil, že se Fury s Joshuou předběžně dohodnuli na společném sjednocujícím souboji.

Uvedená dohoda počítá s tím, že se oba boxerští velikáni a jediní vlastníci prestižních pasů musí nejprve postarat o zápasy, k nimž je váží současné povinnosti. Tyson Fury má ve smlouvě klauzuli ohledně toho, že musí nejprve podstoupit trilogii s Deontayem Wilderem a Anthony Joshua je naopak organizací IBF donucen k obhajobě s povinným vyzyvatelem Kubratem Pulevem.

„Můžeme říci, že jsme předběžně uzavřeli s Joshuou a Furym dohodu ohledně přerozdělení financí. Nacházíme se v dobré pozici a v zásadě můžeme prohlásit, že oba šampioni souhlasili se zápasem… Tedy se dvěma zápasy,“ reagoval Hearn, jenž tak potvrdil svou předchozí myšlenku, která zněla, že bude usilovat o to, aby se největší boxerská událost novodobé historie konala rovnou dvakrát.

Aby se v roce 2021 oba zápasy uskutečnily, je pro oba britské šampiony nyní důležité ve svých příštích soubojích uspět. Kdyby Wilder nebo Pulev „překvapili“, pak by se tyto plány zbořily jako domeček z karet a všechno bychom začali skládat znovu. Kdyby padl Joshua, Fury by patrně vyrazil na vítěze duelu Whyte - Povetkin. V případě prohry Furyho s Wilderem by Joshua vystartoval na vítěze bitvy Usyk - Chisora.


Další články