Sleduj nás

Filip Grznár se v XFN jen tak neukáže, XFN zahajuje spolupráci s Antidopingovým výborem

Filip Grznár se v XFN jen tak neukáže, XFN zahajuje spolupráci s Antidopingovým výborem
Důvod, proč Filip Grznár nenastoupí v Plzni, souvisí s dalším vývojem XFN, které se rozhodlo přistoupit ke světovému antidopingovému kodexu. A pokud se MMA má stát v České republice významným sportem, pak je tento krok nezbytný.

"V úvodní části našeho projektu "čisté MMA" začne XFN respektovat tresty, které jsou uloženy Českým antidopingovým výborem. V další části, která započne 1.1.2019, začne XFN kontrolovat všechny sportovce, kteří nastoupí do titulového zápasu. Ve spolupráci s Judr. Michalem Frabšou připravujeme především osvětu o dopingu, ne jen zákazy a tresty a tento program také sami financujeme z vlastních prostředků. Veřejnost by měla pochopit, že antidopingový program nevede k tomu, aby trestal, ale především vzdělával a já věřím, že Vás přesvědčíme.

Dlouhodobým cílem naší práce bude, aby každý zápasník, který vstoupí do světa MMA, měl jistotu, že jeho sportovní výkon je to jediné, co v našem oktagonu rozhoduje. Pevně věřím, že to bude ten nejlepší vzkaz především pro amatérské zápasníky před jejich vstupem na karty XFN. Nebude to cesta lehká, bude v mnohém kontroverzní a složitá, budeme často kritizováni, ale vydáváme se na ní, jelikož tvrdíme, že jsme NO.1. Česko-slovenskou organizací, tak také musíme umět česko-slovenské MMA vést k dlouhodobému rozvoji, ne k jednorázovým úspěchům.

XFN s platností od 1.9.2018 tedy uznává tresty udělené ČAV a Filip Grznár se může na naše karty vrátit až po skončení jeho trestu. Moc bych si to osobně přál, protože tím by celý příběh Filipa, kterého si i nadále vážím a respektuji, dokázal, že měl ten pravý smysl a účel." informoval Petr Kareš na svém FB profilu o programu "čisté MMA" a zároveň vysvětlil, proč se na turnaji v Plzni nepředstaví avizovaný Filip Grznár.

Pro Grznára, který má trest do října příštího roku, novinka znamená, že na turnaji organizace XFN nastoupí nejdříve na konci roku 2019.

Další články