Sleduj nás

Edwardsova drzost zvedla šéfa UFC ze sedačky. Svému šampionovi dal nůž na krk

Edwardsova drzost zvedla šéfa UFC ze sedačky. Svému šampionovi dal nůž na krkFOTO: UFC

Proč Leon Edwards odmítá souboj s Colbym Covingtonem? Dana White má teorii, která souvisí se strachem. Hodlá být však neústupný a svému šampionovi nařizuje povinnou obhajobu. 

Máme-li začít krátkým shrnutím, tak připomeneme, že Dana White na tiskové konferenci po turnaji v Londýně oznámil, že dalším titulovým vyzývatelem v rámci velterové váhy bude Colby „Chaos“ Covington, kterého považuje za jednoho z nejlepších zápasníků z této divize všech dob.

Whiteovo rozhodnutí se však setkalo s nevolí části publika a nesouhlasil s ním zejména nynější šampion Leon Edwards. Ten si v show u Ariela Helwaniho otevřel pusu a postěžoval si tak, že dokonce šéfovi UFC musel pohnout žlučí.

„Pokud mi UFC pošle smlouvu k zápasu s Colbym Covingtonem, tak vám narovinu říkám, že ji nepodepíšu. Vážně nepodepíšu. S kým Colby Covington bojoval, že si zaslouží titulovou šanci? Přes rok seděl mimo hru, odmítal soupeře, a nakonec se znenadání objevil jako náš titulový náhradník. A teď se dovídám, že to bude můj příští protivník? Ne, prostě ne,“ odmítal Edwards.

„Dana White evidentně jistým lidem nadržuje, tím jsem si stoprocentně jistý. Já bojoval, s kým jsem musel, abych se dostal do pozice, ve které jsem teď. Přijal jsem zápas s Khamzatem Chimaevem, Colby nikoliv. Já přijal souboj s Belalem Muhammadem, Colby nikoliv. A za to, že on odmítá zápasy, dostane jako odměnu boj o titul? To v žádném případě!“ sdělil Edwards.


Podle mě se Edwards bojí, naznačil Dana White

Každá akce vyvolá reakci, a když Leon Edwards takhle hlasitě dal najevo své znechucení a odmítnutí, tak mu prezident UFC také veřejně odpověděl. Bohužel svého šampiona však v očích lidí poněkud ponížil.

„To, co Leon říká, jsou naprosté nesmysly. Nadává na Colbyho, že rok nebojoval, ale to, že Leon před svou titulovou šancí dva roky nevstoupil do klece, to už mu nevadí… Já vždy říkám, že když chcete začít někoho kritizovat, musíte nejprve začít u sebe,“ pronesl znenadání Dana White během nedělní tiskové konference po dalších UFC turnaji.

„Opakuji se, Colby Covington je dalším titulovým vyzývatelem. Možná Leon jenom nechce čelit dalšímu wrestlerovi, ale takto to v naší hře už chodí. Šampion si nemůže vybírat soupeře, každý totiž prahne po vaší pozici a po vašem titulu. Šampion vždy čelí těm největším hrozbám v divizi, tak to prostě je. A Colby je velice dobrý bojovník, takže možná se ho Leon i bojí,“ dodal White.​



Další články