Sleduj nás

Dustin Poirier už prakticky zná jméno svého dalšího soupeře, bojovat chce ještě koncem jara

Bývalý dočasný šampion divize lehké váhy Dustin „The Diamond“ Poirier (25-6) na sociálních sítích poodkryl, kdo by měl být jeho příštím soupeřem.

Slavný americký Diamond se naposledy v kleci objevil na začátku září loňského roku, když se stal dvacátou osmou obětí ruského Orla Khabiba Nurmagomedova.

Po této bitvě se Poirier vydal na nemocniční lůžko, kde se podrobil operaci kyčle, s níž se s drobnými přestávkami trápil více než dva roky. Nyní však doufá, že jeho potíže kompletně vymizely a on se bude moct vydat na další úspěšnou misi, která bude zakončena bitvou o titul.

Jedenatřicetiletý americký válečník si pro svůj návrat nejprve vybral Natea Diaze, který ovšem na jeho výzvu neodpověděl. Následně Dustin přiznal, že by rád zápasil ještě na jaře a klidně by přijal zápas i s Conorem McGregorem nebo Justinem Gaethjem, ani jeden však tento zájem neopětoval.

Situace se pro Poiriera vyřešila minulý víkend, kdy na turnaji UFC Fight Night 168 v Auklandu vyhrál Dan Hooker (20-8) nad Paulem Felderem (17-5). Tento úspěch novozélandskému rodákovi zajistil páté místo v žebříčku lehké váhy, díky němuž mohl bez vyčítek začít pokukovat po soupeři ze samotné špičky divize.

Hooker během pozápasových rozhovorů sdělil, že si jako dalšího v řadě přeje buďto Justina Gaethjeho, anebo Dustina Poiriera. A právě druhý jmenovaný prakticky potvrdil svou účast v boji.

„Tak už sis mě všiml?“ popíchl Hooker na svém Twitteru Poiriera. „Mám na tebe celých 25 minut,“ odpověděl slavný Diamond, který tak dal najevo, že nejenom výzvu přijímá, ale navíc ji rád podnikne na hlavním zápase dalšího Fight Night turnaje. Vítěze duelu bude pak s největší pravděpodobností dělit jedna výhra od možné titulové výzvy.