Sleduj nás

Duel s Chimaevem? Jdu do toho! navnadil Adesanya. Vlkovi dal splnit jedinou podmínku

Duel s Chimaevem? Jdu do toho! navnadil Adesanya. Vlkovi dal splnit jedinou podmínkuFOTO: UFC

Pokud Israel Adesanya obhájí nyní v září svůj pás proti Seanovi Stricklandovi, moc rád potom přivítá v boji Khamzata Chimaeva. Má k němu ovšem jednu podmínku.

Plány v rámci divize střední váhy byly v podstatě již prezentovány veřejnosti. Na turnaji UFC 293, který se koná 10. září v australském Sydney, se proti sobě postaví šampion Israel Adesanya s vyzývatelem Seanem Stricklandem. Dodejme si, že Sean tuto šanci dostal krátce poté, co kvůli zranění nemohl bojový rozkaz přijmout původní vyzývatel Dricus Du Plessis.

Obecně by se dalo předpokládat, že když Du Plessis o svou šanci nyní přišel, dočká se jí později… Ale kdeže, takto to nefunguje. Pokud se zraníte, vracíte se zpátky do titulového pořadníku a musíte znovu prokázat, že jste na svoji šanci připraveni. Šampion Adesanya by mezitím rád v další obhajobě přivítal novou tvář… Tu, o které všichni mluví.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Lidé často mluví o Khamzatu Chimaevovi a dělají z něj největší hvězdu. Občas kvůli tomu pochybuji, jestli jsem šampionem divize já, nebo on, když se mu dostává tolik pozornosti,“ řekl Adesanya pro MMA Weekly, kde rovnou přiznal, že tento „Vlk“ původem z Čečenska zaujal i jeho.

„Často slýchám, jak si mě s ním lidé přejí vidět v boji. A kdo ví, třeba to vážně vyjde. Pokud teď Khamzat porazí Paula Costu, rozhodně bude další v pořadí. Potřebuje ale vyhrát nějakým spektakulárním způsobem a pak předskočí i Dricuse Du Plessise, tím jsem si jistý,“ uvedl šampion s nigerijskými kořeny, z jehož slov je cítit, že on sám pevně věří v úspěšnost své titulové obhajoby proti Stricklandovi.


A jak už Adesanya nakousl, duel mezi Chimaevem a Costou je dalším, na který se můžete zaměřit. Dočkáme se ho 21. října na UFC 294 v Abú Dhabí a opravdu dost možná určí nového titulového vyzývatele, což Du Plessise, který před zraněním porazil nepříjemného Roberta Whittakera, rozhodně nepotěší.


Další články