Sleduj nás

Důchod? Proti boxerům už bojovat nebudu, říká Mayweather. Zábavě typu „McGregor“ je ale stále otevřený

Důchod? Proti boxerům už bojovat nebudu, říká Mayweather. Zábavě typu „McGregor“ je ale stále otevřený

Bývalý šampion pěti váhových divizí Floyd „Money“ Mayweather Jr. (50-0-0, 27 KO) promluvil o své budoucnosti. Ta jej dle původních předpokladů měla opět zavést do nitra ringu, ale jakmile hvězdnému boxerovi zemřel jeho strýc, tak si vše rozmyslel.

„Díky smrti svého strýce jsem pochopil, jak je život křehký a jak je pro člověka opravdu důležité vědět, kdy má skončit,“ řekl tehdy Floyd, který tak přišel nejen o člena rodiny, ale i o skvělého trenéra, jenž dlouhá léta stával po jeho boku.

Roger a Floyd Mayweather


„Money“ Mayweather se proto od té doby sám vydal na trenérskou dráhu, kterou protíná svými vlastními tréninky, a dokonce i sparingy. „To není kvůli návratu, to je jen kvůli tomu, že se chci udržovat v optimální formě,“ sděloval Floyd. „Jsem starší a mnohem zkušenější. Nerad bych skončil jako můj strýc a spousta ostatních bojovníků, kteří nevěděli, kdy mají přestat. Člověk musí dělat pouze to, co mu jeho tělo dovolí,“ dodával.

Abychom však Floyda plně pochopili, jeho důchodový status se prý týká jenom „profesionálních“ boxerských duelů. Jiná věc je, pokud se snažíte bavit lidi.


Mike Tyson: Cítím se, jako by mi bylo zase dvacet!

„Dovolte mi vám připomenout, že už nebudu bojovat s žádnými boxery. Pověsil jsem rukavice na hřebík, protože miluju svůj život. Jestli ovšem uvidím příležitost, jak se pobavit a zároveň si vydělat 600 milionů dolarů, tak proč bych do toho nešel? Třeba můj zápas s Conorem McGregorem, to vlastně ani nebyl zápas, byl to pouze byznys. Vše bylo čistě kvůli účelům zábavy. A on si vydělal peníze, na které by nikdy v MMA nepřišel,“ vysvětloval Mayweather.

„Chystám se bojovat s těmi mladými boxery? V žádném případě, jsem v důchodu! Na světě neexistuje dostatečně vysoká finanční odměna, která by mě přinutila s těmi hladovými krky bojovat. Trénuji pouze proto, abych se udržel v kondici, a vrátím se pouze tehdy, pokud přijde nabídka, která bude sloužit k pobavení lidí,“ uzavřel Floyd Mayweather. A my z toho můžeme pochopit, že kdyby se objevila dobrá nabídka, která by polichotila jeho oku, střihl by si s Conorem McGregorem odvetu. Souboj s ním totiž považuje za jistou formu zábavy. 


mayweather_mcgregor_box


Další články