Sleduj nás

Dozvuky z Oktagonu 15: Všichni teď chtějí být jako Vémola, Végh nebo Martínek!

Dozvuky z Oktagonu 15: Všichni teď chtějí být jako Vémola, Végh nebo Martínek!

Zkouška dospělosti i základní krok směrem kupředu. Oktagon 15, který vyprodal celou největší arenu v Česku, se zapsal do dějin bojových sportů a podařilo se mu nejen naplnit, ale zároveň překonat původní předpoklady. A těmi mimo jiné je i oslovení širokého publika.

Spousta zápasníků, mezi nimiž je například i Attila Végh, již delší dobu usiluje o to, aby se z MMA stal plnohodnotný sport, který by lidé nedělali pro zábavu či svou vlastní disciplínu, ale aby se jím mohli také živit. Turnaj v O2 areně byl prvním krokem, jak toho docílit.

„Máme obrovský nárůst fanoušků a zájmu. Volají mi i trenéři, jak se jim plní gymy, všichni chtějí být Vémola, Végh nebo Martínek. Že se tohle povedlo, je pro mě tím největším zážitkem,“ neskrýval své nadšení promotér organizace Ondřej Novotný.


Co se čísel týče, i ta jsou ohromující. Dle statistik televize O2 sledovalo MMA turnaj přes 200 tisíc lidí. Největší ligové fotbalové derby mezi Spartou a Slavii sledovalo v této sezoně necelých 250 tisíc. Vzhledem k tomu, že se v průměru na česká fotbalová utkání dívá 125 tisíc lidí, dá se říct, že MMA v tomto ohledu trumflo předpoklady.


Organizace Oktagon zaznamenává od 9. listopadu rapidní vzrůst zajmu. Lidé se kromě do tělocvičen ženou i na další akce. Příští turnaj budeme moct vidět 14. března v Ostravě, kde se představí David Kozma, Gábor Boráros, Sandra Mašková nebo Václav Mikulášek. Jen po dvou dnech se prodalo více lístků než na Oktagon 15 za stejnou dobu.

„Lidem je jedno, jak to postavíme, ale vědí, že u toho chtějí být, chtějí to zažít a vědí, že to bude super. A to je něco skvělého. Tak rychlý prodej jsme neměli ani v případě Zápasu století. Pět tisíc lístků prodáno za dva dny! To je něco absolutně nevídaného,“ radoval se prostřednictvím webu isport.cz Novotný.


Další články