Sleduj nás

Dobitý Václav Mikulášek reaguje na šokující prohru: Měl jsem vyhrát, rozhodčí chyboval

Dobitý Václav Mikulášek reaguje na šokující prohru: Měl jsem vyhrát, rozhodčí chyboval Foto: Clash of the Stars

A opět kontroverze! Zápasy „Baby Jagy“ končí standardním způsobem jen ve zcela výjimečných případech. Jak se zdá, ani mezi rekreačními sportovci v organizaci Clash of the Stars nebudou zelená políčka přibývat sama.

Víkend plný zklamání připravil svým fanouškům Václav Mikulášek. První ostudný moment nabídlo páteční vážení. Vašek se do limitu nevešel o šílená tři kila a může pouze děkovat svému soupeři, že zápas proběhl a on mohl očekávat výplatu. Zdůvodnění nemocí a léčbou antibiotiky je již klasika, která neurazí, ale málokdo jí věří.

„Hubnutí jsem si moc neužil. Bylo to na p... Bylo mi špatně. Minulý týden jsem navíc dobíral antibiotika a na poslední chvíli shazoval z nějakých sto deseti kilo,“ vysvětloval Mikulášek na svém Instagramu. I přes jisté potíže měl být ovšem bývalý bojovník Oktagonu jasným favoritem. Na jeho soupeře byl kurz okolo deseti ku jedné, ale situace se postupně začala měnit. Na veřejnost totiž prosákla informace, že Václav poslední dny před turnajem strávil úplně jiným programem, než je u profesionálního sportovce obvyklé.

Samotný výkon dal bohužel podobným zprávám za pravdu. Silné první kolo, ve kterém byl Sandro dvakrát počítán, vystřídala beznaděj v druhé části zápasu. Václav se zvládl zranit, fyzicky odejít, a nakonec se nechal diskvalifikovat za nepovolené pokusy o strhy. S prohrou však příliš nesouhlasí.

„Myslím si, že měl být konec už v prvním kole. Tři počítání v jednom kole jsou konec. Pokud vím, tak jsem ho posadil ještě na konci prvního kola. Nechápu, ale myslím, že taková jsou pravidla boxu. Já se nevymlouvám, diskvalifikace je moje chyba, ale měl být konec již v prvním kole,“ opakoval po zápase svoji mantru Vašek. Ono třetí počítání mělo podle něj přijít ve chvíli, kdy Sandro po jednom z úderů podklesl, ale rozhodčí to nevyhodnotil jako dostatečné pro ukončení zápasu.


Samotný výsledek je další ranou do již tak silně poškozené reputace ostravského bijce. Tomu k vítězství nepomohlo ani domácí prostředí a soupeř, který se bojovým sportům nevěnuje rozhodně tak dlouho jako sám Vašek.

„Diskvalifikace není prohra, ale prohrát s chlapcem z Love Islandu je ostuda,“ zakončil svůj rozhovor s Willym Caoem očividně zklamaný Mikulášek.


Další články