Sleduj nás

Do KSW si jdeme pro titul, říká Mackův trenér. Ví však, že snadné to nebude

Do KSW si jdeme pro titul, říká Mackův trenér. Ví však, že snadné to nebudeFOTO: OKTAGON MMA

Filip Macek vyměnil OKTAGON za nejprestižnější evropskou organizaci KSW a rovnou si vytyčil ty nejvyšší možné cíle.

Ačkoliv je Filip takovým smolařem, co se titulových zápasů týče, stále patří na špičku toho, co nám tuzemská MMA scéna nabízí. KSW si je toho dobře vědomo, a proto nemuselo dvakrát rozmýšlet, když se takové jméno objevilo na listině volných zápasníků.

Ihned do prvního boje Mackovi polská organizace dala bývalého šampiona Sebastiana Przybysze, který dokonale prověří odhodlání, zkušenosti i ambice českého bojovníka. Více se k tomu však už vyjádřil skrze televizi Nova Filipův trenér André Reinders.


„KSW mělo o Filipa zájem už delší dobu. Komunikovali jsme spolu asi od podzimu loňského roku. Říkali jsme jim ale, že máme ještě nějaké závazky vůči OKTAGONu. Řešili jsme ještě titulový zápas, takže jsme nabídku ani moc nevnímali. Ale po neúspěchu jsme hledali pro Filipa novou motivaci,“ prozradil Reinders hned úvodem.

A tímto se dostáváme k tomu prokletému bodu titulových zápasů. „On má skvělou bilanci mimo titulové zápasy, kde všechny své soupeře ukončil před limitem. V titulových bitvách se mu ale nedařilo. Zatím máme smlouvu na čtyři zápasy. Cíle máme vždycky jen ty nejvyšší, takže věřím, že nový drive a nový adrenalin nám pomůže k tomu, abychom získali titul v KSW," prohlásil trenér Reinders.


První Mackův zápas pod novou organizací uvidíme už 13. května na akci zvané KSW 82. Hlavní náplň večera zde obstará dvojice Hooi vs. Grzebyk.


Další články