Sleduj nás

Dana White o Procházkovi: Je to skutečný frajer, titulu se vzdal dobrovolně

Dana White o Procházkovi: Je to skutečný frajer, titulu se vzdal dobrovolně
Aniž by mu to kdokoliv radil, vzdal se Jiří Procházka dobrovolně titulu, za což si vysloužil uznání jak bojovníků, tak i šéfa organizace.

Českému samurajovi během tréninku wrestlingu vyskočilo rameno a hned se vědělo, že je zle. Následné vyšetření zjistilo, že jsou zpřetrhané vazy, což si vyžádá jak operaci, tak i minimálně šestiměsíční rekonvalescenci.

Jakmile Jirka přijal tuto drsnou prognózu, šel s ní za UFC a sdělil, že se dobrovolně vzdává pásu šampiona, jelikož nadále nechtěl brzdit divizi, ve které dost možná celý rok nebude působit. Jednalo se o těžké, ale rozumné rozhodnutí, které mu všichni pochválili.


„Včera večer jsme se s Procházkou setkali, abychom to prodiskutovali. A poslouchejte, ten chlap má prostě úroveň, jakou vidíte jen málokdy. Je to pravý válečník, ale samozřejmě byl tím vším zdrcený,“ promluvil Dana White.

„Jirka kompletně z vlastní vůle začal mluvit o vzdání se titulu. Bude dlouho mimo hru, takže by na to nakonec asi stejně došlo, ale než jsme to my vůbec stačili navrhnout, tak Jiří učinil rozhodnutí. On s tím před nás přišel a řekl, že z úcty k ostatním bojovníkům nechce zdržovat divizi. Řeknu vám, že ten kluk je fakt frajer, když takhle zareagoval,” velebil šéf UFC dnes už bohužel bývalého šampiona.


Jiri Prochazka je neustale testovany v UFC Jiří Procházka

Jiří Procházka a jeho reakce


„S velkým zklamáním musím oznámit, že na UFC 282 nebudu obhajovat svůj pás. Při dokončování přípravy na obhajobu titulového pásu v polotěžké divizi UFC jsem se na tréninku v Las Vegas zranil. Poranil jsem si rameno a je nezbytná operace, která mě odstaví minimálně na 6 měsíců.

S vědomím této informace jsem se rozhodl, po konzultaci s vedením UFC, že z důvodu tohoto časového omezení nebudu brzdit polotěžkou divizi a titul uvolním.

https://top-fight.cz/ufc/white-podle-me-by-nick-diaz-uz-znova-zapasit-nemel-nejspis-ho-do-toho-neco-nebo-nekdo-nuti/

Pro titul šampiona UFC si půjdu hned, jak mi doktoři dají zelenou do zápasu. Půjdu si pro ten pás a získám ho, nehledě na to, kdo ho bude aktuálně držet! Vždy bylo pro mě to nejdůležitější ukazovat ty nejlepší výkony a porovnávat sám sebe s těmi nejlepšími.


Nechť se teď ten nejlepší ukáže, kdo tam je. Do půl roku jsem zpátky a ten titul si vezmu, ať už ho bude držet kdokoliv. Omlouvám se svým fanouškům, přátelům, rodině, kteří si koupili vstupenky a plánovali cestu do Las Vegas, aby mě podpořili, moc to pro mě znamená. Chci se omluvit i Gloverovi… Vítězství!” informoval Jiří Procházka skrze své sociální sítě.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články