Sleduj nás

Dana White chválí „chytrého“ šampiona Adesanyu, zato Romero u něj klesl až na dno

Dana White chválí „chytrého“ šampiona Adesanyu, zato Romero u něj klesl až na dno

Prezidentovi UFC Danu Whiteovi se vůbec nelíbil hlavní zápas, který se uskutečnil na UFC 248 v Las Vegas.

Místo krvelačného boje o pás střední váhy jsme mohli vidět velmi taktickou bitvu, jíž chyběla aktivita jak z jedné, tak vesměs i z druhé strany. Zkušený dvaačtyřicetiletý veterán Yoel Romero (13-5) si dobře hlídal odstup a čekal, kdy bude moct vypálit svou pověstnou levačku. Israel Adesanya (19-0) pro změnu využil svých fyzických parametrů a Božího vojáka chytře vybodoval. Výhru mu zajistily dobře mířené low kicky.

„Jsem doslova šokován!“ zlobil se White na tiskové konferenci. „Romero věděl, že tohle byla jeho poslední mistrovská příležitost, tak jsem očekával, že tam na Adesanyu vlítne jako netopýr z pekla a dostane ho pod obrovský tlak. Čekal jsem, že se ho bude snažit knokautovat nebo že se ho pokusí utlouct na zemi, ale nic z toho se nestalo,“ pravil šéf UFC poněkud opařeně. Musel totiž reagovat na pískot fanoušků, kteří si zaplatili nemalé peníze za pořádnou show. Té se však nedočkali.


„Jakmile začal zápas, Romero tam pouze stál v krytu. Vůbec tomu nerozumím, tohle byla jeho poslední šance, ani ji neměl dostat, a on ji takhle promarnil. Když jdete do boje o titul, uděláte všechno, abyste ho získali. Yoel ale neudělal vůbec nic,“ pokračoval White ve své kritice. Patrně teď litoval toho, že dovolil jít bojovat o pás někomu, kdo své poslední dva (nyní už tři) zápasy prohrál.


„Adesanya bojoval chytře. Udělal to, co udělat musel - rozkopal Romerovi nohu a útočil, kdy útočit měl, aby nasbíral body. Yoel se jen pohyboval okolo a tvářil se, že chce bojovat, ale ve skutečnosti se do žádného boje ani nezapojil,“ uzavřela rozhořčená hlava organizace.


Další články