Sleduj nás

Další smutná zpráva! Po Dadaševovi podlehl následkům zranění hlavy i druhý boxer

Další smutná zpráva! Po Dadaševovi podlehl následkům zranění hlavy i druhý boxer

Sotva se svět profesionálního boxu oklepal ze zprávy, kterou zveřejnila organizace IBF, tak ihned po ní přišlo další smutné oznámení. Argentinský boxer Hugo Alfredo Santillan v nemocnici podlehl následkům zranění.

Podobně jako v případě ruského zápasníka, i Santillan schytal během víkendového duelu spoustu ran do hlavy. Jeho souboj s Uruguaycem Eduardem Abreuovem sice skončil remízou, ovšem ihned po finálním gongu se argentinský boxer skácel u svého rohu k zemi.

Lékaři okamžitě nasadili třiadvacetiletému mladíkovi kyslíkovou masku, načež ho převezli do nemocnice, kde podstoupil operaci hlavy a kde se lékařský tým snažil odstranit krevní sraženinu. Nezbývalo než čekat, jak na to jeho tělo zareaguje. Ve čtvrtek odpoledne však bohužel přišla smutná zpráva.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Hugo Alfredo Santillan zemřel na následky zranění ze sobotního duelu. Truchlíme společně s celou jeho rodinou,“ uvedla organizace WBC.


Už po smutném případu úmrtí Dadaševa bylo přislíbeno, že nás čeká řada změn v pravidlech. Tato tragická událost to bohužel jenom potvrdila. V případě Santillana však mohl být i problém v tom, že ještě 15. června podstoupil souboj, v němž schytal několik nepříjemných úderů do hlavy. Více šokující ovšem je, že mu ihned po měsíci bylo umožněno vstoupit do dalšího těžkého zápasu…


Další články