Sleduj nás

Cris Cyborg: Nunes mě vyzvala a teď je na ní, aby ten tlak ustála

Cris Cyborg: Nunes mě vyzvala a teď je na ní, aby ten tlak ustála
Jeden z největších duelů v celé historii dámského smíšeného bojového umění je na programu 29. prosince během UFC 232, kde se střetně současná šampionka v pérové váze Cris Justino alias „The Cyborg“ se svou brazilskou kolegyní a rovněž mistryní v bantamové váze Amandou Nunes.

Podobně jako velmi očekávaný souboj Conora McGregora s ruským velikánem Khabibem Nurmagomedovem i další bitva dvou titánů bude k vidění v lasvegaské T-Mobile Aréně.

A Cris Cyborg je už jakýmsi fenoménem v rozsáhlém světě MMA. Pětatřicetiletá zápasnice začala svou profesionální kariéru v roce 2005, když 17. května zaznamenala svou první a doposud také jedinou porážku. Za tu dlouhou dobu čelila několika zvučným soupeřům a všechny je poslala k zemi.

„Je to naše práce, abychom bojovali,“ odpovídá na otázku, co si myslí o svém nadcházejícím střetu s Amandou Nunes. „Nunes mě vyzvala a teď je na ní, aby ten tlak ustála. Každý, komu jsem čelila, mě nazval dominantním soupeřem. Amanda je jenom další kapitolou v mém příběhu,“ praví sebevědomě.

Ačkoliv se jedná o souboj dvou šampionů, zatím se neví, jestli obě bojovnice budou hlavními hvězdami večera. UFC nám již dříve naznačila, že plánuje na konci roku několik velkých duelů z říše snů, avšak na jejich potvrzení si zatím musíme počkat.


„Byla jsem hlavní účinkující už na konci minulého roku v zápase s Holly Holm,“ říká Cyborg. „V samotném závěru je mi ale jedno, kde, kdy nebo komu budu čelit. Jsem připravená utkat se s každým, koho mi UFC předhodí,“ dodává.

Žebříček úspěchů Amandy „Lioness“ Nunes není sice tak zelený jako její příští protivnice, přesto se nese na vlně sedmi výher v řadě, přičemž v posledních čtyřech kláních vždy byla ústřední hvězdou večera. V jejím nedávném seznamu výher se nachází mimo jiné i současná wrestlingová zápasnice Ronda Rousey, která po střetu s Nunes prakticky pověsila svou profesionální MMA kariéru na hřebík.

Pérová váha bude zrušena, potvrdila šampionka Nunes. Ona sama by ji však ráda zachránila


„Jsem nadšená, že jsem se dostala až sem. Všechna ta tvrdá práce se postupně zúročuje a já nyní konečně mohu s klidem říct, že mě čeká největší bitva mého života,“ svěřuje se Amanda.

„Nečeká mě jen tak někdo, budu zápasit s Cris, což je ten nejtěžší soupeř, jakého si v této divizi můžete jenom představit,“ zdůrazňuje, přičemž bere ohled i na svou současnou váhu.

„Jsem ráda, že se to bude konat až v prosinci, protože je moje tělo stále tak trochu přizpůsobené požadavkům bantamové váhy,“ vysvětluje.

A i když je Cyborg největší výzvou její kariéry, tak ví, že šance jsou vyrovnané. „Jakmile se zavřou dveře klece, bude to už jenom mezi mnou a ní. Může si říkat, co jenom chce, může mě strašit, jak jenom chce, ale já se nedám. Rozhodně mě nečeká žádný lehký úkol, nicméně šance jsou vyrovnané,“ věří odhodlaně.


„Jsem připravená na cokoliv. Vím, jakou s sebou nesu zodpovědnost a také vím, co mám dělat,“ uzavírá.

Další články